Kaip išsirinkti sau tinkamą automobilį?

Dauguma vairuotojų per gyvenimą pakeičia mažiausiai kelis automobilis. Kai kurie – keliokiką ir daugiau. Kartais tai yra priverstiniai pakeitimai, kai pavyzdžiui automobilis nebegali tinkamai atlikti savo funkcijų. O kartais tai yra labiau aplinkybių ir galimybių nulemti pokyčiai, kai pavyzdžiui atsiranda galimybė įsigyti geresnį automobilio modelį. Bet jei niekada nesate to darę, kaip ir automobilio pardavimas supirkėjui, taip ir automobilio pirkimas gali kelti tam tikrų įtampų. Tačiau nesijaudinkite, pasidarę elementarų planą jūs galėsite jaustis komfortabiliai viso automobilio keitimo proceso metu. Štai keli dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi naują automobilį.

Nuspręskite, ko norite iš automobilio

Prieš pradėdami pirkti naują automobilį, pagalvokite, ko jums iš automobilio reikia. Ar jums reikia automobilio kasdienėms kelionėms į darbą? Galbūt ketinate važinėti ilgesniais maršrutais? Ar jums reikia kompaktiško ir pragmatiško automobilio ar didesnio sedano, kuriame laisvia tilptų visa šeima? Žinodami, ko norite iš automobilio ir kokių funkcijų ir savybių jums jame reikia, taip galėsite susiaurinti savo pasirinkimus ir daug lengviau rasite dominančią transporto priemonę.

Pasidomėkite, kurios markės ir modeliai geriausiai atitinka jūsų poreikį

Nusprendus, ko jums reikia iš automobilio, metas įvertinti skirtingas markes ir jų modelius. Perskaitykite įvairių markių ir modelių, atitinkančių jūsų kriterijus, apžvalgas ir atsiliepimus. Taip pat atkreipkite dėmesį į saugumo įvertinimus ir bendrą patikimumą.

Nesvarbu ar tai yra jūsų prioritetų sąraše, renkantis naują automobilį labai svarbu atsižvelgti į degalų naudojimo efektyvumą. Kadangi degalų kainos nuolat svyruoja, naudinga turėti transporto priemonę, kuri nuvažiuoja daug kilometrų. Ieškokite automobilių, kurių degalų ekonomijos rodikliai yra aukšti.

Naujas ar naudotas automobilis?

Suradę geriausiai jūsų poreikius atitinkančias markes ir modelius, nuspręskite, ar jums tinkamesnis naujas ar naudotas automobilis. Abu variantai turi savų argumentų.

Jei ieškote naujo automobilio, turėsite didesnį pasirinkimą, kalbant apie markę, modelį ir funkcijas. Taip pat galėsite pasinaudoti gamintojo suteikiama garantija. Tačiau nauji automobiliai gali būti gerokai brangesni už naudotus.

Tuo tarpu jei ieškote naudoto automobilio, galite rasti gerą pasiūlymą vos kelerių metų senumo transporto priemonei įsigyti. Tačiau prieš perkant naudotą automobilį svarbu, kad jį patikrintų kvalifikuotas mechanikas. Be to, nepamirškite, kad kai kurie naudoti automobiliai gali būti su didele rida, kas sąlygoja didesnį automobilio nusidėvėjimą.

Įvertinkite savo biudžetą

Žinoma, renkantis, kokį automobilį pirkti, svarbiausia atsižvelgti į jo kainą. Tačiau svarbu galvoti ne tik apie pirkimo kainą. Apsvarstykite tokius dalykus, kaip degalų naudojimo efektyvumas, techninės priežiūros išlaidos ir draudimo įkainiai. Naudotas automobilis bus neabejotinai pigesnis už naują, tačiau jis taip pat pareikalaus didesnių eksploatavimo išlaidų.

Todėl būtina įvertinti, ar mokėti už transporto priemonę mažiau dabar yra efektyviausias pasirinkimas jūsų biudžeto atžvilgiu. Kita vertus, jei turite ribotą biudžetą, kurį galite paskirti automobilio įsigijimui, apsvarstykite modelius, kurie geriausiai atitinka kainos ir kokybės santykį jūsų biudžėto rėmuose.

Geriausi automobiliai turint nedidelį biudžetą

Jei turite nedidelį biudžetą, vis tiek yra daug puikių automobilių pasirinkimų. Štai kelios geriausios markės ir modeliai, kuriuos drąsiai galite apsvarstyti:

Hyundai Elantra: Tai patikimas ir įperkamas pasirinkimas, pasižymintis didele dujų rida. Jis taip pat patogus ir turi daugybę funkcijų.

Nissan Sentra: Sentra yra dar vienas įperkamas automobilis, kuris puikiai tinka važinėti mieste. Jis pasižymi puikiomis degalų sąnaudomis ir yra labai patikimas.

Ford Focus: Focus yra geras pasirinkimas, jei ieškote sportiško, bet ekonomiško automobilio. Jis gerai valdomas ir jį smagu vairuoti.

Mazda 3: tai yra stilingas ir gerai įrengtas automobilis, kuris vis dar įperkamas. Jis pasižymi geromis degalų sąnaudomis ir yra labai patikimas.

Volkswagen Golf: Golf yra puikus pasirinkimas, jei ieškote nedidelio, ekonomiško ir praktiško automobilio.

Radus jums tinkamą automobilį, metas derėtis dėl geriausios kainos. Prieš tai būtinai pasižvalgykite po automobilių skelbimus, kad žinotumėte, kokia yra tikroji jūsų pasirinkto automobilio rinkos vertė.

Automobilio finansavimo būdai

Kai jau tvirtai apsisprendėte dėl automobilio, laikas pagalvoti, kaip jį finansuosite. Galite apsvarstyti keletą skirtingų galimybių:

Paskola automobiliui: automobilio įsigijimą finansuoti galite pasiimdami automobilio paskolą iš banko arba kredito unijos.

Pardavėjo suteikiamas finansavimas: kai kurios tiek naujus, tiek naudotus automobilius pardavinėjančios įmonės siūlo savo finansavimo galimybes. Tai gali būti patogu, tačiau palūkanų normos gali būti didesnės, nei alternatyvūs finansavimo būdai.

Autolizingas: tai – populiarus būdas finansuoti automobilio įsigijimą, turintis savų argumentų. Su autolizingu mokėsite mėnesines įmokas, o pasibaigus išperkamajai nuomai automobilio nuosavybės teisės bus perleistos jums.

Mokėkite grynaisiais: žinoma, jei turite grynųjų pinigų, už automobilį galite sumokėti iš karto. Tai geriausias būdas išvengti palūkanų.

Nesvarbu, kokį finansavimo būdą pasirinksite, prieš priimdami sprendimą, būtinai palyginkite įkainius.

Išbandykite jus dominančius automobilius

Prieš priimdami galutinį sprendimą, būtinai išbandykite jus dominančius automobilius. Taip turėsite galimybę pamatyti, kaip jie valdomi ir ar jie tikrai atitinka jūsų poreikius. Tai taip pat gera proga užduoti pardavėjui visus su automobiliu susijusius klausimus.

Bandomojo važiavimo metu būtinai važiuokite įvairiais keliais ir skirtingomis vietovėmis. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip automobilis valdomas ir ar jis jums patogus. Paprašykite pardavėjo, kad leistų jums pasivažinėti savarankiškai ir būtinai važinėkite kuo ilgiau, kiek tai leidžia bandomojo važiavimo sąlygos. Taip galėsite susidaryti geriausią įmanomą vaizdą, kaip automobilis veikia įvairiose situacijose.

Atlikite automobilio VIN patikrą

Jei perkate naudotą automobilį, pravartu gauti automobilio istorijos ataskaitą. Iš jos sužinosite, ar automobilis buvo patekęs į avariją, ar turėjo didelių mechaninių problemų, kokia yra jo rida.

Atlikti VIN patikrą ir gauti ataskaitą paprastai galite internetu, tokiose bendrovėse kaip CarVertical. VIN patikra leis apie automobilį sužinoti viską, ką reikia, kad maksimaliai apsidraustumėte ir netyčia neįsigytumėte automobilio, kuris turi ryškių defektų ir kurio kaina yra neadekvačiai aukšta.

Jei VIN patikra nerodo raudonų vėliavų ir viskas atrodo tvarkoje, galite drąsiai įsigyti automobilį, nes būsite padarę viską, kas nuo jūsų priklauso.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, lengvai rasite jums tinkamą automobilį. Tiesiog sekite šiais patarimais, neskubėkite ir prieš pirkdami būtinai išbandykite bet kurį svarstomą automobilį. Įdėję šiek tiek pastangų, greitai galėsite sėsti už savo svajonių automobilio vairo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *