Kaip pasiruošti bandomajam važiavimui?

Nusprendėti įsigyti naują automobilį? Tai – vienas didžiausių ir svarbiausių investicijų gyvenime. Naujas automobilis ne tik daug kainuoja, bet jį vairuoti jums reikės kiekvieną dieną. Todėl yra ypač svarbu, kad perkamas automobilis ne tik atitiktų jūsų biudžetą, bet tuo pačiu atitiktų ir kitus jūsų poreikius: komforto, greičio, kokybės ir kt. Būtent tam yra skirti bandomieji važiavimai, kuriuos siūlo visi didžiausi automobilių salonai: žr. Mazda, BMW, Fiat ir kitus automobilių salonus. Žinoma, dėl bandomojo važiavimo galima susitarti su su naudoto automobilio pardavėju.

Kiekvienas vairuotojas, ketinantis įsigyti naują automobilį, gali užsiregistruoti bandomajam važiavimui ir visapusiškai įvertinti automobilį ir tai, kaip jis atitinka visus vairuotojo automobiliui keliamus standartus ir reikalavimus. Dėl badomojo važiavimo su senesniu, naudotu automobiliu reikėtų tartis su jo pardavėju individualiai.

Prieš išbandant automobilį, svarbu žinoti, ko ieškote. Sudarykite sąrašą būtinų automobilio funkcijų, kurių jums reikia ir patikrinkite, ar bandomasis modelis gali visas jas pasiūlyti. Sėdę už vairo atkreipkite dėmesį į tai, kaip automobilis jaučiasi jūsų rankose ir kaip reaguoja į jūsų veiksmus. Ar už vairo jaučiatės patogiai? Ar automobilį lengva valdyti? Atkreipkite dėmesį į smulkias detales, pavyzdžiui, matomumą iš vairuotojo pozicijos ir salono medžiagų kokybę. Galiausiai atkreipkite dėmesį į tai, kiek garsiai veikia automobilis bei ar jus tenkina bendras pojūtis už vairo. Visi šie veiksniai padės jums suprasti, ar tai jums tinkamas automobilis. Ir tik tokiu būdu iš bandomojo važiavimo galėsite pasiimti daugiausia.

Kad bandomasis važiavimas nepraeitų veltui, pasidalinsime su jumis patarimais, kurie padės patogiau jaustis bandomojo važiavimo metu ir pasiimti iš jo daugiausia, ką galima.

Prieš bandomąjį važiavimą pasidomėkite automobilio modeliu

Prieš bandomąjį važiavimą automobiliu svarbu atlikti bent jau nedidelį tyrimą apie tai, ką automobilis gali jums pasiūlyti ir ko iš jo galite tikėtis. Tai taip pat padės apsispręsti ar pasirinktas automobilio modelis apskritai yra jums tinkamas, t.y. ar jis atitinka tuos poreikius ir standartus, kuriuos keliate norimai transporto priemonei. Išsirinkite jus dominančią automobilio markę ir modelį, tada paskaitykite atsiliepimus ir sužinokite, ką apie jį mano kiti žmonės. Atkreipkite dėmesį į jums svarbiausius dalykus, pavyzdžiui, degalų naudojimo efektyvumą, greitį, variklio galingumą ir kt.

Bandomasis važiavimas

Žinokite, ko ieškote automobilyje

Prieš važiuodami bandomuoju važiavimu, pravartu sudaryti sąrašą privalomų savybių ir funkcijų, kurių ieškote automobilyje. Tai padės jums bandomojo važiavimo metu pasirinkti tinkamą automobilį.

Keletas dalykų, į kuriuos galite atkreipti dėmesį:

  • ar automobilyje yra pakankamai vietos salone ir vairuotojo vietoje;
  • ar patogu sėdėti vairuotojo vietoje;
  • ar turite gerą matomumą iš bet kurios pozicijos;
  • ar lengva perjungti pavaras;
  • ar automobilio variklis pakankamai galingas ir gali padėti išvystyti norimą greitį;
  • ar efektyviai naudojami degalai;
  • kaip garsiai veikia automobilio variklis;
  • ar sėdynės yra atraminės ir lengvai reguliuojamos;

Patikrinkite, ar jūsų norimos funkcijos yra standartiniame jūsų testuojamame modelyje ir ar jos yra kokybiškos. Pavyzdžiui, jei ieškote automobilio su automatine pavarų dėže, įsitikinkite, kad būtent tokį automobilį ir bandote.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip automobilis jaučiasi kelyje

Bandomojo važiavimo metu atkreipkite dėmesį į tai, kaip automobilis jaučiasi kelyje. Tai apima tokius dalykus, kaip automobilis įsibėgėja, kaip stabdo ir kaip įveikia posūkius. Visi šie veiksniai gali padėti suprasti, koks būtų jausmas vairuoti automobilį kasdien.

Taip pat, tai reiškia užduoti sau įvairius klausimus. Ar automobilis atrodo stabilus ir gerai subalansuotas, o gal jaučiasi, kad posūkiuose apsivers? Ar stabdžiai reaguoja greitai ir sklandžiai? Ar vairo mechanizmas reaguoja greitai ir lengvai valdomas? Ar automobilis gali išvystyti jūsų trokštamą greitį ir tą gali padaryti pakankamai greitai?

Tačiau taip pat svarbu įvertinti ir bendrą ir mažiau apibrėžiamą pojūtį būnant už automobilio vairo. Kartais, nors automobilis ir atrodo techniškai tvarkingas bei atitinka visus vairuotojo keliamus reikalavimus, jis visgi nesukuria norimos patirties. Galbūt pati markė, modelis, salonas ar automobilio kėbulas neleidžia jaustis psichologiškai komfortabiliai. Tai – dažnas reiškinys. Juk būtent todėl tam tikros markės automobiliai yra taikomi į tam tikrus segmentus vairuotojų. Todėl, pavyzdžiui, už BMW automobilio vairo ne kiekvienas gali jaustis patogiai, nes tai – automobiliai pritaikyti konkrečiam segmentui vairuotojų.

Galiausiai, atsižvelkite į bendrą automobilio komforto lygį. Tai apima tokius dalykus kaip sėdynės, kaip gerai automobilis susidoroja su kelio nelygumais ir kaip tylu salone. Visi šie veiksniai gali turėti įtakos jūsų bendrai vairavimo patirčiai.

Stebėkite, kaip automobilis valdomas esant skirtingoms kelio ir oro sąlygoms?

Jei galite, išbandykite automobilį važiuodami įvairiomis oro sąlygomis ir skirtingais keliais. Važiuokite greitkeliu, žvyrkeliu, paprastu miesto keliu. Taip pat pabandykite važiuoti vingiuotais keliais, reikalaujančiais daug posūkiu. Išbandykite ir skirtingas oro sąlygas bei kelio dangas. Kai kurie automobiliai gali sukelti gerą pojūtį prie vienų sąlygų, bet nebūti pritaikyti kitoms. Todėl jei tik yra galimybė, bandomąjį važiavimą paįvairinkite važiuodami skirtingais keliais ir skirtingomis kelio dangomis.

Kai bandote vairuoti automobilį, svarbu neskubėti. Tai reiškia, kad automobilį reikia vairuoti įvairiais keliais, įvairiomis sąlygomis. Pasistenkite rasti maršrutą, kuriame būtų įkalnė, kad galėtumėte pamatyti, kaip automobilis valdomas greitėjant ir stabdant.

Patikrinkite, ar veikia visos funkcijos ir valdikliai

Prieš perkant automobilį svarbu patikrinti, ar visos funkcijos, visi įrenginiai ir visos automobilį įmontuotos technologijos veikia taip, kaip turėtų. Tai apima viską – nuo oro kondicionieriaus ir šildomų sėdynių iki informacijos ir pramogų sistemos ir priekinio stiklo valytuvų. Taip pat būtina išbandyti tokius dalykus, kaip garso sistema, navigacijos sistema ir visos pažangios saugos funkcijos. Išbandydami automobilį, galite gerai suprasti, ar jame yra viskas, ko ieškote transporto priemonėje.

Jei bandote važiuoti naudotu automobiliu, taip pat patartina, kad prieš pirkdami jį patikrintų kvalifikuotas mechanikas. Taip būsite ramūs, kad automobilyje nėra paslėptų problemų ir visos automobilio funkcijos yra atliekamos taip, kaip ir turi būti atliekamos.

Įvertinkite savo biudžetą

Išbandant automobilį, svarbu numatyti savo biudžetą. Tai padės jums susitelkti į automobilius, kurie atitinka jūsų kainos ribas ir nesusigundyti automobiliu, kuris jums finansiškai neįkandamas.

Pagalvokite, kiek esate pasirengę išleisti automobiliui – tiek iš anksto, tiek mokėdami mėnesines įmokas. Apsvarstykite automobilio eksploatavimo išlaidas, pavyzdžiui, degalų, draudimo ir techninės priežiūros išlaidas. Taip pat įvertinkite ir galimas finansavimo išlaidas, jei automobilį ketinate finansuoti su paskola ar autolizingu.

Jei bandote naudotą automobilį, taip pat verta atsižvelgti į galimo remonto išlaidas.

Atminkite, kad automobilio kaina ne visada sutampa su jo verte. Pigiai įsigytas automobilis ilgainiui gali kainuoti brangiau, jei jis nėra patikimas ar neefektyviai naudoja degalus.

Galiausiai nepamirškite, kad bandomasis važiavimas yra tik bandymas. Nesate įsipareigoję pirkti automobilio vien dėl to, kad juo pasivažinėjote. Jei nesate tikri, neskubėkite ir prieš priimdami sprendimą išbandykite kelis skirtingus modelius.

Pasirinkite tinkamą laiką bandomajam važiavimui

Svarbu pasirinkti tinkamą laiką bandomajam važiavimui automobiliu. Jei bandote važiuoti naudotu automobiliu, geriausia tai daryti dienos metu, kad galėtumėte pamatyti galimas dažų ar kėbulo problemas (įlenkimus ir pan.).

Jei bandote važiuoti nauju automobiliu, stenkitės to nedaryti dienos pabaigoje, kai pardavėjai būna pavargę ir mažiau linkę kantriai atsakinėti į jūsų klausimus.

Taip pat pasirinkite tokį paros metą, kuris leistų išvengti eismo kamščių.

Įsitikinkite, kad automobilis yra geros būklės

Prieš bandomąjį važiavimą automobiliu svarbu įsitikinti, kad jis yra geros būklės. Jei bandote važiuoti naudotu automobiliu, tai reiškia, kad reikia patikrinti, ar nėra jokių nusidėvėjimo požymių, pavyzdžiui, įlenkimų, įbrėžimų kėbule ar įtrūkimų priekiniame stikle.

Taip pat pravartu patikrinti padangas, kad įsitikintumėte, jog jos turi pakankamai protektoriaus ir nėra įtrūkimų ar iškilimų.

Įsėdę į automobilį skirkite kelias minutes sėdynėms, veidrodėliams ir vairui sureguliuoti, kad jaustumėtės patogiai.

Užduokite pardavėjui klausimų apie automobilį

Bandomojo važiavimo automobiliu metu svarbu pajusti, kaip automobilis derės jūsų gyvenime. Juk už vairo praleisite daug laiko! Kad iš bandomojo važiavimo gautumėte kuo daugiau naudos, būtinai užduokite klausimų apie jums rūpimus aspektus pardavėjui ar konsultantui.

Pavyzdžiui, jei jus domina degalų ekonomija, paklauskite pardavėjo apie vidutines automobilio degalų sąnaudas. Jei ieškote šeimai tinkamo automobilio, patikrinkite vaikų saugos funkcijas ir sužinokite, kiek vietos yra automobilyje (pvz. kiek vietos yra bagažinėje, kiek smarkiai galima koreguoti sėdynių padėtį ir t.t.).

Užduodami tinkamus klausimus galite būti tikri, kad bandomasis automobilis jums tinka.

Pasidomėkite profesionalo nuomone

Jei bandote vairuoti automobilį, visada pravartu sužinoti ir kitą nuomonę bei nepasikliauti vien tik savo patirtimi. Ją gali suteikti draugas ar šeimos narys, kuris daug žino apie automobilius arba kvalifikuotas mechanikas.

Ypač svarbu gauti kito asmens nuomonę, jei bandote važiuoti naudotu automobiliu. Taip yra todėl, kad kvalifikuotas mechanikas galės pastebėti visas galimas automobilio problemas ir gebės atlikti bent jau preliminarią automobilio diagnostiką. Jis taip pat galės patarti, kaip geriausiai išbandyti naudotą automobilį, kad įsitikintumėte, jog jo būklė yra tikra.

Papildoma nuomonė bus naudinga ir tuo atveju, jei bandote važiuoti nauju automobiliu. Taip yra todėl, kad jūsų draugai ar šeimos nariai gali būti išbandę to paties modelio automobilį ir jie gali pateikti savo nuomonę apie jo palyginimą.

Bet kokiu atveju, prieš priimant sprendimą, kokį automobilį pirkti, visada pravartu sužinoti kitą nuomonę, ypač jei ta nuomonė yra žmogaus, kuris turi patirties su konkrečiu automobilio modeliu arba tiesiog išmano automobilius.

Kai bandote vairuoti automobilį, svarbu nepamiršti, ko ieškote ir ar bandomasis automobilis atitinka jūsų keliamas sąlygas. Būtinai patikrinkite, ar jūsų privalomos funkcijos yra standartinėje bandomo modelio įrangoje ir ar visos jos turi numatytą funkcionalumą. Laikydamiesi šių patarimų, galite užtikrinti, kad rinkdamiesi naują automobilį priimsite geriausią įmanomą sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *