Kaip taupyti degalus vairuojant?

Degalų taupymas

Jei norite sutaupyti pinigų degalams, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų automobilis taupiau juos naudotų. Tai svarbu visų pirmiausia, kad sumažinti automobilio eksploatacines išlaidas. Bet degalų naudojimo efektyvumas taip pat yra labai svarbu, kai yra perkamas ar parduodamas automobilis. Pirkėjams tai yra vienas iš dalykų, kuriuos jie vertina, nesvarbu ar yra perkamas naujas, ar naudotas automobilis. Tai mažiau aktualu automobilių supirkėjams, bet net ir jie degalų sunaudojimo rodiklius vertina greta automobilio modelio ir markės (dažniausiai tie rodikliai būtent pastarųjų ir yra įtakojami).

Patarimai, kaip taupiau vairuoti

Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama degalų taupymui, ir ne veltui. Didėjant benzino kainoms, visi ieško būdų, kaip kuo efektyviau išnaudoti savo degalų baką.

Yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte degalų sąnaudas, ir ne visiems jiems reikia iš esmės keisti savo vairavimo įpročius. Pateikiame keletą patarimų, kurie gali padėti maksimaliai išnaudoti degalų baką:

 • Važiuokite pastoviu greičiu. Tai gali atrodyti akivaizdu, bet verta pakartoti. Per daug greitindami ir stabdydami galite išeikvoti daug degalų, todėl geriausia, kai tik įmanoma, važiuoti pastoviu tempu.
 • Sumažinkite laiką, kai variklis yra įjungtas jums nevažiuojant. Jei ketinate sustoti ilgiau nei minutei ar dviem, geriausia išjungti variklį.
 • Prižiūrėkite, kad padangos būtų pripūstos. Tinkamai pripūstos padangos gali pagerinti jūsų degalų sąnaudas. Reguliariai tikrinkite padangų slėgį ir, jei jis pradeda mažėti, pripildykite padangas.
 • Sumažinkite nereikalingą automobilio svorį. Papildomi kilogramai bagažinėje gali padidinti jūsų degalų sąnaudas. Taigi, jei vežiojate nereikalingus daiktus, būtinai juos pašalinkite iš automobilio.
 • Užtikrinkite, kad jūsų variklis būtų tinkamai sureguliuotas. Gerai sureguliuotas variklis veiks efektyviau ir eikvos mažiau degalų. Jei nuo paskutinio apsilankymo pas mechaniką praėjo nemažai laiko, gali būti, kad laikas atlikti kitą derinimą.
 • Prieš pradėdami važiuoti suplanuokite maršrutą. Tai padės jums išvengti pasiklydimo, dėl kurio gali būti gaištamas laikas ir eikvojami degalai.
 • Išvenkite spūsčių, sužinodami apie alternatyvius maršrutus ir prireikus išvažiuokite anksčiau.
 • Greitį didinkite iš lėšo. Staigus automobilio greičiau padidinimas sunaudoja daugiau degalų nei laipsniškas greitėjimas.
 • Apjunkite visus reikalus į vieną kelionę – kelios trumpos kelionės sunaudoja daugiau degalų nei viena ilga kelionė.
 • Naudokite tinkamą variklio alyvą. Kokybiškesnės variklinės alyvos gali padėti varikliui efektyviau veikti šaltuoju metų laiku. Pasidomėkite, kokia alyva turi “maitinti” savo markės ir modelio automobilį arba kreipkitės į kvalifikuotą mechaniką, kad sužinotumėte, kokios rūšies alyva geriausiai tinka jūsų automobiliui.

Jei jus domina daugiau patarimų apie tai, kaip tinkamai prižiūrėti automobilį ir padidinti jo vertę, galite skaityti prieš tai mūsų publikuotus straipsnius. Pastebėsite, kad tai efektyviai išnaudoti degalus taip pat reiškia ir sumažinti automobilio susidėvėjimą ir sulėtinti jo vertės kritimą.

Patarimai tvariam, ekologiškam vairavimui

Kai kalbama apie degalų taupymą, mes dažniausiai taip pat kalbame ir apie tvaresnį vairavimą. Tai yra vairavimo būdą, kuris sunaudodamas mažiau degalų taip pat į orą išmeta mažiau kenksingųjų atliekų. Jei jums aktualu automobilį naudoti tvariai, pateikiame juums keletą ekologiško vairavimo patarimų:

 • Važiuokite mažiau. Vienas iš geriausių būdų taupyti degalus – tiesiog mažiau vairuoti. Jei galite eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu arba vietoj vairavimo važiuoti viešuoju transportu, taip ir darykite. Kiekvienas kilometras, kurio nenuvažiuosite, yra vienu kilometru mažiau, kurį turėsite įpilti degalų į automobilį.
 • Važiuokite protingiau. Tai, kaip vairuojate, gali turėti didelę įtaką jūsų automobilio ridai. Kai tik įmanoma, venkite dažnų sustojimų, eismo kamsčių. Šie nedideli pokyčiai gali būti svarbūs ir labai padidinti degalų naudojimo efektyvumą.
 • Įsigykite efektyvesnį, tvaresnį, ekologiškesnį automobilį. Atėjus laikui įsigyti naują automobilį, rinkitės tokį, kuris būtų taupesnis nei dabartinis modelis. Pastaraisiais metais automobiliai nuėjo ilgą kelią degalų naudojimo efektyvumo ir tvarumo/ekologiškumo srityje, todėl galite rinktis iš daugybės variantų, kurie padės jums sutaupyti pinigų degalinėje, neaukojant eksploatacinių savybių ar stiliaus.

Labiausiai prie tvaraus vairavimo galite prisidėti įsigydami elektromobilį. Tai yra paklausą auginantis automobilių tipas ir ne tik dėl savo tvarumo. Elektromobiliai taip pat yra siejami su progresu ir kokybe (pvz. Tesla automobiliai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *