Kaip išregistruoti parduotą automobilį ir perleisti jį naujam savininkui?

Regitra - automobilio išregistravimas

Kiekviena komercinė transakcija turi savo eigą, kurią sekti būtina, norint išvengti nemalonumų su valstybinėmis institucijomis. Ne išimtis ir automobilio pardavimas, už kurio įforminimą yra atsakinga „Regitra“.

Nesvarbu kam pardavėte savo automobilį – supirkėjui, kitam fiziniam asmeniui ar kitai įmonei – jūs privalote jį išregistruoti, kad įsigalėtų nuosavybės teisės pasikeitimai.

Automobilį išregistruoti galite galite artimiausiame „Regitros“ klientų aptarnavimo padalinyje arba internetu, prisijungę prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos. Tiesa, kitaip nei anksčiau, dabar į Regitrą“ pirmiausia turi kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją. Jums, kaip pardavėjui, reikės tik patvirtinti pateiktos deklaracijos duomenų teisingumą.

  1. Jei prisijungiate pirmą kartą, tuomet turėsite nurodyti ir savo kontaktinius duomenis. Prisijungus prie sistemos turėsite paspausti mygtuką „patvirtinti perleidimą“.
  2. Tuomet matysite visas deklaracijas, kurios yra atviros tvirtinimui. Taip pat matysite du papildomus pasirinkimus, kuriuos pažymėti reikia tik tais atvejais, jei transporto priemonė perleista užsienio gyventojui ar įmonei bei sandoris sudarytas ne Lietuvos teritorijoje arba jei transporto priemonė buvo ne parduota, o sunaikinta. Kitu atveju, reikės spustelti mygtuka „toliau“.
  3. Jums bus pateikta pirkėjo užpildyta deklaracija. Susipažinus su duomenimis jums reikės arba ją patvirtinti (jei visi duomenys teisingi), arba ją atmesti (jei radote klaidų). Patys deklaracijos duomenų koreguoti negalėsite, juos keisti gali tik ją pateikęs transporto priemonės pirkėjas.

Atlikę šiuos veiksmus jūs išregistruosite savo parduotą automobilį ir perleisite jį naujam savininkui. Prie deklaruotų transporto priemonių sąrašo jos nebematysite iš karto, o prie valdomų transporto priemonių sąrašo ji dar gali būti matoma iki 10 dienų.

Vizualią automobilio perleidimo eigos reprezentaciją galite rasti šiame „Regitros“ parengtame vaizdo įraše:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *