Automobilių statistika Lietuvoje 2022

]Čia pateikiame aktualiausią ir naujausiaiais Regitros, Lietuvos statistikos departamento ir kitų oficialių šaltinių duomenimis paremtą statistiką apie Lietuvos lengvuosius automobilius. Ši statistika turėtų būti įdomi besidomintiems automobilių rinka, jų supirkimu bei kitiems auto entuziastams.

Pirmą kartą Regitroje įregistruotų automobilių statistika

Remiantis naujausiais Regitros duomenimis, iki šiol Lietuvoje 2022 metais pirmą kartą buvo įregistruotos 131946 naudotos ir 44441 naujos transporto priemonės. Didžiausias registracijų skaičius pastebėtas balandžio-birželio mėnesiais. Tarp pirmą kartą įregistruotų automobilių didžioji dalis buvo lengvieji automobiliai (M1 klasė): 104677 tarp naudotų ir 20574 naujų. Pastebėtina, kad daugiau nei pusę visų naujų automoblių buvo ne lengvieji automobiliai, o kitų kategorijų transporto priemonės.

Regitros duomenys

TOP 5 populiariausios naujų lengvųjų automobilių markės yra šios: Toyota (4774), Volkswagen (2533), Škoda (1442), KIA (1217) ir Nissan (1189).

TOP 5 populiariausių naudotų lengvųjų automobilių markės: Volkswagen (15850), BMW (13283), Audi (9384), Toyota (7306), Opel (6893).

Kaip matome, renkantis naujus automobilius, žmonės yra linkę rinktis aukštesnės kokybės markių automobilius su integruotomis naujausiomis technologijomis. Tuo tarpu renkantis naudotus automobilius, renkamasi nuo seno Lietuvoje populiarias Volkswagen, BMW, Audi, Toyota ir Opel markių automobilius.

Vertinant visą Lietuvos automobilių parką ir remiantis Edrauda statistika, populiariausias automobilis Lietuvoje yra Volkswagen Passat. Nuo jo neatsilieka ir Volkswagen Golf modelio automobiliai.

Pastebėtina, kad iš visų Lietuvoje įregistruotų automobilių, didžioji dalis, kaip pagrindinę degalų rūšį naudoja dyzeliną. Beveik triskart mažiau – benziną. Tik nedidelę dalį visų Lietuvos keliuose važinėjančių automobilių sudaro hibridai, naudojantys benziną ir dujas arba benziną ir elektrą. Elektromobilių Lietuvoje kol kas yra tik beveik 7 000.

Elektromobilių Lietuvoje statistika

Vertinant elektromobilių skaičių Lietuvoje ir remiantis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos duomenimis, mes galime pamatyti tokį vaizdą:

Grynųjų elektromobilių (BEV) Lietuvoje šiuo metu yra registruota 6722. Įkraunamų hibridinių automobilių – 4411. Viso bent dalinai elektra varomų automobilių Lietuvoje pagal naujausius duomenis yra 11 133 automobiliai. Absoliuti dauguma elektromobilių buvo lengvieji automobiliai (M1 klasė). Tik keli šimtai Lietuvoje registruotų elektromobilių buvo N1 klasės.

Elektromobilių Lietuvoje statistika
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos duomenys

Dauguma elektromobilių buvo registruoti Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse. Gerokai mažiau – Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių savivaldybėse.

Vertinant M1 klasės elektromobilių markes, TOP 5 populiariausios Lietuvoje yra šios: Nissan, Tesla, Volkswagen, BMW ir Hyundai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *