VIN patikra

VIN patikra

VIN patikra yra greičiausias ir patogiausias būdas gauti visą būtiniausią faktinę informaciją apie konkretų automobilį. VIN patikros metu yra suformuojama ataskaita, kuri remiasi patikrintais duomenimis iš patikimų duomenų bazių ir kitų šaltinių.

VIN patikra daugiausia naudojasi naudotų transporto priemonių pirkėjai, automobilių supirkėjai. Tikrinimo metu suformuojama ataskaita leidžia palyginti transporto priemonės pardavėjo pateikiamą informaciją su objektyviais, registruotais faktais. Taip užtikrinamas sklandus automobilio pirkimo-pardavimo sandoris.

Kas yra VIN numeris?

VIN yra automobilio identifikacinis numeris (angl. Vehicle Identification Number). Jis yra unikalus kodas, priskiriamas kiekvienam automobiliui. Tai – lyg žmogaus asmens kodas tapatybės kortelėje. Šį numerį kiekvienam automobiliui priskiria jo gamintojas, o jo taikymas – beveik visuotinis. VIN numeris yra sudaromas atsižvelgiant į automobilio markę, modelį, pagaminimo metus, variklio tipą ir kitas automobilio charekteristikas.

Paminėtina, kad VIN numeris yra priskiriamas ne tik lengviesiems automobiliams. Jį turi beveik kiekviena transporto priemonė – nuo motociklų iki sunkvežimių.

Kam reikalingas VIN numeris?

VIN numeris leidžia patikrinti automobilio istoriją ir operatyviai sužinoti pagrindinius jos faktus. Tai labai praverčia perkant naudotą automobilį, nes VIN tikrinimas leidžia sužinoti apie automobilio avarijas, autoįvykius, vagystes ir kitus reikšmingai automobilio kokybę galinčius paveikti atvejus. VIN patikra užtikrina, kad naudoto automobilio pardavėjas negalės nuslėpti jokių su automobilio technine būkle susijusių faktų.

Kaip atlikti VIN patikrą?

VIN patikrą galite atlikti daugelio įmonių interneto svetainėse. Žinomiausia ir populiariausia tarp jų yra carVertical.

Išsirinkus konkrečią VIN patikros paslaugą teikiančią įmonę, jums reikia:

 1. Įvesti VIN numerį į paieškos laukelį;
 2. Pasirinkite ataskaitos tipą (jei tokia galimybė yra);
 3. Atlikite apmokėjimą už ataskaitos suformavimą;
 4. Gaukite ataskaitą pasirinktoje formoje (jei tokia pasirinkimo galimybė yra).

Kuo naudinga VIN patikra?

VIN patikra visų pirmiausia naudinga, nes padeda sutaupyti laiką ir potencialiai pinigų. Išlaidas, kurias reikėtų paskirti automobilio tvarkymui dėl paslėptų jo defektų ar gedimų gali būti daug didesnės nei išlaidos VIN patikrai. Didžiausią naudą gauna automobilių supirkėjai ar iš jų automobilius perkantys vairuotojai.

VIN patikrinimas taip pat leidžia sutaupyti laiko, nes visą informaciją, kurią turėtumėte rinkti rankiniu būdu jūs gausite vienoje ataskaitoje.

Žinodami visą automobilio istoriją, svarbiausius jo faktus, privalumus ir trūkumus, jūs galėsite kelyje jaustis saugiau.

Kokia informacija pateikiama VIN ataskaitoje?

Po VIN patikros jūs gausite ataskaitą, kurioje bus pateikiama informacija iš nacionalinių registrų, ataskaitai aktualių įmonių ir kitų patikimų informacijos šaltinių. Ataskaitoje gali būti pateikta ši informacija:

 • Ar automobilis yra ieškomas, kaip vogtas;
 • Ar nėra suklastoti automobilio odometro, ridos duomenys;
 • Kokia yra automobilio rida kiekvienais metais;
 • Ar automobilis buvo pažeistas avarijoje, ar jis yra daužtas;
 • Kokie konkretūs automobilio žalos atvejai buvo registruoti ir koks žalos įvertinimas pinigine išraiška;
 • Ar yra žinomi kokie nors automobilio defektai;
 • Kur ir kada automobilis buvo pagamintas;
 • Kur ir kada automobilis buvo registruotas;
 • Kur ir kada buvo atlikta automobilio techninė apžiūra;
 • Ar automobilis kada nors buvo naudojamas kaip Taksi;
 • Kiek savininkų automobilis yra turėjęs;
 • Kokie yra automobilio techniniai parametrai;
 • Ar automobilis turi kokių nors naudojimosi ir nuosavybės suvaržymų;
 • Kokie yra rekomenduojami automobilio aptarnavimo darbai;
 • Kokia yra galima tokios būklės automobilio kaina rinkoje;
 • Ar yra registruotos kokios nors automobilio nuotraukos;
 • Kokie yra tokio modelio automobilių pliusai ir minusai;
 • Ką rekomenduojame padaryti perkant šį automobilį.

Kokia yra VIN patikros kaina?

Mokama VIN patikra kainuoja nuo 6 iki 20 eurų. Kaina priklauso nuo ataskaitos tipo ir jos detalumo. Taip pat skirtingi VIN patikrą siūlantys paslaugos tiekėjai taiko skirtingas kainodaras.

Nemokamą VIN patikrą galite atlikti daugelio iš šią paslaugą teikiančių įmonių svetainėse. Įmonės nemokamą VIN tikrinimą siūlo greta mokamos paslaugos. Skirtumas tarp šių paslaugų formų yra tas, kad nemokama pirminė VIN patikra pateikia tik dalį visos galimos VIN ataskaitos informacijos. Todėl norėdami gauti detalią ataskaitą su visa joje esančia informacija, turėsite pasirinkti mokamą VIN patikrą.

Nemokama patikrą pagal VIN numerį galite atlikti ir Regitros duomenų bazėje.

Kaip sužinoti automobilio VIN numerį?

Gamintojas VIN numerį tvirtina savo nuožiūra, bet toje vietoje, kurios nebūtų galima atskirti nuo viso automobilio. Dažniausiai jis yra pritvirtinamas automobilio priekyjė iš išorinės jo pusės, apatinėje priekinio stiklo dalyje. Tačiau kiekvienas gamintojas ir kiekvienas automobilio modelis gali turėti skirtingas VIN numerio pritvirtinimo vietas. Jį taip pat galite rasti automobilio dokumentuose.

Jei nežinote kur rasti jūsų automobilio VIN numerį, galite kreiptis į automechaniką, jūsų automobilio markės aptarnavimo centrą arba informacijos ieškoti internete: diskusijų forumuose, socialiniuose tinkluose, informaciniuose puslapiuose apie automobilius arba pasinaudojus Google paieškos sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *