Automobilių perpardavimas

Automobilių perpardavimas yra automobilio įsigijimas ir jo pardavimas kitam asmeniui siekiant pelno. Dažniausiai tai yra profesionali, komercinė veikla, kuri gali turėti skirtingas teisines formas. Tačiau kartais automobilio perpardavimas gali būti įvykti ir nesiekiant pelno, bet tiesiog keičiant vieną naudotą automobilį kitu.

Automobilių perpardavimo mokesčiai

Ir vienu, ir kitu automobilio pardavimo atveju reikia sumokėti mokesčius valsybei. Apie konkrečius mokesčius pardavus automobilį skaitykite paspaudę ant nuorodos.

Verčiantis automobilių pardavimo veikla profesionaliai, gali atsirasti prievolė registruoti PVM mokėtoju ir mokėti PVM mokestį. Jis yra taikomas tais atvejais, kai iš tokios veiklos per paskutinius 12 mėnesių yra sugeneruojama daugiau nei 45 000 eurų pajamų arba praėjusiais kalendoriniais metais įsigijama prekių už daugiau nei 14 000 eurų.

Automobilių perpardavimo veikla

Automobilių perpardavimo procesas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti. Norint užtikrinti, kad parduodant automobilį pasiektumėte geriausių rezultatų, reikia įdėti nemažai darbo. Pagrindinis automobilio perpardavėjo (perekūpo) darbas – surasti gerą variantą siūlantį automobilio pardavėją ir pirkėją. Norint maksimaliai padidinti pelną, jums gali reikėti ir atlikti tam tikrus remonto darbus, jei įsigijamas daužta ar kitokių defektų turinti transporto priemonė.

Tai reiškia, kad reikia atlikti visą būtiną techninę priežiūrą (įskaitant tepalų keitimą, stabdžių patikrą ir t. t.), taip pat užtikrinti, kad prieš bandant automobilį parduoti būtų tinkamai išspręstos visos kitos smulkios problemos, pavyzdžiui, įlenkimai ar įbrėžimai. Be to, valymas tiek iš vidaus, tiek iš išorės padės pagerinti bendrą automobilio išvaizdą, o tai gali padėti greičiau pritraukti pirkėjus ir automobilį parduoti brangiau, nei jei automobilis būtų paliktas dabartinės būklės.

Perparduodant automobilius svarbu, kad jų kainos būtų nustatytos teisingai, atsižvelgiant į panašius modelius, esančius rinkoje tam tikru laikotarpiu.

Automobilių perpardavimas reikalauja daug pastangų ir žinių, jei norima veikla užsiimti pelningai. Taip pat patartina turėti kontaktų tarp potencialių pirkėjų bei mechanikų, kurių galėtų atlikti remonto darbus, pašalinti gedimus ir defektus.