SDK kodas – kas tai?

SDK kodas (savininko deklaravimo kodas) yra unikalus 8 raidžių kodas, kuris yra privalomas kiekvienai Lietuvoje registruotai transporto priemonei. Nuo 2021 m. gegužės 1 dienos, SDK kodą privaloma turėti ir norint parduoti transporto priemonę.

Žinodami automobilio SDK kodą, galite juos pasinaudoti ir per Regitros sistemą surasti informaciją apie transporto priemonę, kuriai yra priskirtas šis kodas. Tą padaryti galite čia: SDK paieška ir informacija pagal SDK.

Kaip sužinoti savo SDK kodą?

Savo SDK kodą galite sužinoti Regitros savitarnos sistemoje. Detalesnė informacija pateikiama šiame video įraše:

Kada keičiasi SDK kodas?

SDK kodas keičiasi kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui. Todėl pardavus automobilį ir pardavimo faktą užregistravus Regitros sistemoje, automobiliui bus priskirtas naujas SDK kodas.

Kokia SDK kodo funkciją perkant ar parduodant transporto priemonę?

Svarbu prieš perkant automobilį patikrinti ar jis jau turi priskirtą SDK kodą. Jei kodas automobiliui nėra priskirtas, Regitros sitemoje nebus įmanoma deklaruoti nuosavybės pasikeitimo fakto. Daugiau informacijos apie automobilio pirkimo-pardavimo sandorio deklaravimą ir automobilio priregistravimą ir išregistravimą skaitykite čia: transporto priemonės pirkimas ir pardavimas.

Kokioms transporto priemonės reikalingas SDK kodas?

SDK kodas reikalingas visoms transporto priemonėms, įskaitant motociklus, priekabas, transporto priemones su raudonais numeriais.

Kokiu tikslu buvo įvesta tvarka su SDK kodu?

Savininko deklaravimo kodas tapo privalomu siekiant sumažinti šešėlinę automobilio rinkos dali bei apsaugoti automobilius įsigyjančius asmenis.

Ar SDK kodą būtina nurodyti automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje?

Automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje SDK kodo nurodyti nebūtina, tačiau Regitra rekomenduoja tą daryti. Tai turėtų padėti automobilio pirkėjui išsireikalauti pardavėjo atsakomybės, jei po sandorio išaiškėja, kad automobilis nėra tokios techninės būklės, kurios buvo tikimasi sudarant sandorį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *