Kuo skiriasi automobilių markės?

Skirtingos automobilių markės yra žinomos dėl skirtingų priežasčių. Galima sakyti, kad markių žinomumas – tik reklaminis triukas, tik pastovios rinkodaros strategijos vaisius. Tačiau nemanome, kad tai yra tiesa. Juk galiausiai kiekvienas vairuotojas per gyvenimą yra pabuvojęs bent prie kelių automobilių vairo, o daugelis – girdėję apie kitų vairuotojų patirtis, jų nusiskundimus. Todėl jei automobilio markė yra prasta ir tą sako vairuotojų patirtis – jokia rinkodaros strategija to nepakeis. Rinkodara ir reklama gali tik išryškinti kažką, kas jau yra realybėje, bet negali tos realybės sukurti. Todėl manome, kad yra daug tiesios ir naudingos informacijos tame, kaip ir dėl ko kiekviena automobilių markė yra žinoma rinkoje. Šiame įraše pabandysime apžvelgti ryškiausias kiekvienos automobilių markės savybes.

Volkswagen

Turbūt nenustebsite sužinoje, kad Volkswagen yra vienas populiariausių automobilių gamintojų pasaulyje. O tam yra labai paprasta priežastis. Volkswagen sugeba suderinti nepriekaištingą vokišką kokybę su įperkamumu ir neproblematiška automobilio priežiūra. Tai, kad Volkswagen automobiliai yra palyginus pigūs tikrai nereiškia, kad nėra gaminami modeliai, kurie tiktų ir prabangos ieškantiems vairuotojams. Nepaisant to, būtent vokiška kokybė ir įperkamumas vidutiniam vairuotojui yra tai dėl ko Volkswagen yra žinomas labiausiai.

Toyota

Viena pagrindinių Toyota automobilių žinomumo ir populiarumo priežasčių – šios markės automobilių patikimumas. Tą atspindi ne tik milijonų vairuotojų patirtis ir dešimtmečius kurta reputacija. Tą įrodo ir eksperimentai su šiais automobiliais (pvz. “Aukščiausios pavaros” (angl. Top Gear) laidos kūrėjų bandymas “palaužti” Toyota Hillux. Aukšta kokybė ir ilgai tarnaujantis automobilio atsveria bet kokius minusus, kuriuos gali turėti bet kuris šios markės automobilių modelis.

BMW

Visi žino, kad tiek BMW markė, tiek šios markės automobilius vairuojantys vairuotojai yra išskirtiniai. BMW markė derina du dalykus – aukštą klasę ir sportiškumą. Kiekvienas BMW automobilių modelis puikiai suderina prabangą ir sportiškumą. Bet tai – ne vien tik tušti žodžiai. Kone kiekvienas BMW automobilių modelis yra praturtinamas aukščiausių technologijų, kurios padeda užtikrinti, kad sportiškumas nebūtų tik reklaminis šūkis, bet pilnai atspindėtų BMW automobilio vairavimo patirtį. Todėl galima sakyti, kad BMW – vairuotojų automobilis, kuris yra skirtas tiems, kuriems be kitų dalykų yra svarbu greitis ir patogumas. Turint omenyje BMW automobilių žinomumą ir paklausą – akivaizdu, kad visi šie dalykai yra derinami itin kokybiškai.

Mercedes-Benz

Bet jei jau kalbame apie aukštą klasę ir prabangą, negalime nepaminėti Mercedes-Benz markės automobilių. Bet jei BMW kartu su prabanga derina sportiškumą, tai Mercedes-Benz to nedaro: tai tiesiog yra prabangių, aukštos klasės automobilių gamintojas. Mercedes-Benz automobiliuose puikiai dera stilius ir klasė, prabanga ir patikumas. Neveltui Mercedes-Benz yra vokiškas automobilių gamintojas.

Volvo

Galbūt Volvo automobiliai neišsiskiria tuo, kuo išsiskiria kitų čia aptariamų markių automobiliai. Jie nėra nei itin elegantiški, nei sportiški, nei prabangūs. Bet jie turi kažką, ko negali pasiūlyti dauguma kitų markių – saugumą. Būtent išskirtinis Volvo dėmesys saugumui leidžia šį automobilį vairuotojams susieti šitaip. Kiti Volvo automobilių bruožai, einantys greta saugumo: praktiškumas, aukštas pritaikymo kasdieniams poreikiams lygis.

Ford

Turbūt žinomiausias amerikietiškų automobilių gamintojas bei viena žinomiausių automobilių markių pasaulyje. Ford automobiliai yra labiausiai žinomi ne tiek dėl parduodamų automobilių bruožų, kiek dėl tam tikro automobilių tipo. Ford markė šviesiausiomis spalvomis šviečia dėl savo gaminamų visureigių ir džipų. Tai – su vyriškumų siejamų automobilių gamintojas, parduodantis masyvias ir galingas transporto priemones. Lietuvoje tokie automobiliai yra mažiau paklausūs, bet kitose šalyse, ypač JAV – šių automobilių paklausa yra didžiulė, o Ford – puikiai ją išpildo.

Fiat

Fiat automobiliai neturi ryškaus išskirtinio bruožo. Turbūt labiausiai Fiat žinomi dėl savo prieinamumo – tai yra pakankamai pigūs ir ekonomiški automobiliai.

Honda

Galima teigti, kad Honda markės automobiliai yra ne ką mažiau patikimi nei tie patys Toyota automobiliai. Dažnai Honda net yra tiesiogiai siejama su Toyota. Tačiau tai – ne pagrindinė priežastis dėl kurios yra žinoma Honda markė. Šios markės automobiliai labiausiai išsiskiria savo itin sportišku, elegantišku dizainu. Honda prekės ženklas yra asocijuojamas būtent su sportiškais, sportiško dizaino automobiliais, prie ko neabejotinai prisidėjo ir šių automobilių vaidmuo “Greiti ir įsiutę” filmuose.

Nissan

Nissan automobiliai yra laikomi artimi Toyota markei. Tačiau nepaisant to, Nissan markė yra žinoma ne tiek dėl savo patikumumo, kiek dėl technologinio aspekto (anksčiau Nissan buvo žinoma ir dėl sportiško, išskirtinio tik Nissan automobiliams būdingo dizaino). Būtent naujausių technologijų išnaudojimas šios markės automobilių gaminime išskiria šią markę iš kitų (negalima nepaminėti išskirtinės Nissan oro kondicionavimo sistemos). Na, o naujausių technologijų išnaudojimas padeda sukurti itin malonią vairavimo patirtį.

Mitsubishi

Šie japoniški automobiliai nėra patys populiariausi, bet jie yra žinomi dėl savo patikumumo. Kaip ir kiti japoniški automobiliai, Mitsubishi yra praturtinti naujausiomis technologijomis, kurios leidžia sukurti aukštos kokybės, efektyviai kurą ir kitus resursus naudojančius automobilius.

Subaru

Subaru – ne pati populiariausi automobilių markė, tačiau ji turi savo išskirtinumą. Tai – aukštos kokybės, išskirtinę vairavimo patirtį suteikiantys automobiliai, kurie gali prisitaikyti prie įvairių aplinkybių (kelių, oro sąlygų ir t.t.). Subaru ir vairavimo malonumas – neatsiejamas duetas daugelio vairuotojų galvose.

Rolls Royce

Lietuvoje Rolls Royce markės automobiliai nėra paplitę, tačiau tai yra pakankamai žinoma markė. Labiausiai ji siejasi su prabanga ir išskirtinumu. Galbūt net galima teigti, kad Rolls Royce yra šios kategorijos lyderis. Todėl natūralu, kad tai – automobiliai ne kiekvienam, bet tik tiems, kurie už aukščiausią klasę yra pasirengę sumokėti atitinkamai.

Mazda

Su kuo yra siejama Mazda markė? Neabejotinai su sportiškumu ir greičiu. Sportiškas dizainas, atitinkamas variklis ir automobilio salonas – visa tai leidžia Mazda sukurti ir pasiūlyti automobilius, kurie sukurs atitinkamą patirtį tiems, kuriems reikia greičio ir viso kito, kas iš to išplaukia.

Hyundai

Panašiai, kaip ir japoniški automobiliai, šio Pietų Korėjos automobilių gamintojo automobiliai taip pat išsiskiria savo technologiniu aspektu. Hyundai automobiliai garantuoja visapusiškai aukštą kokybę ir patikumą. Galbūt kitaip nei kitos markės, Hyundai neturi ryškiai išsiskiriančio bruožo ar savybės, bet visapusiška kokybė garantuoja tai, kad šie automobiliai yra paklausūs visame pasaulyje.

Suzuki

Lietuvoje Suzuki markė yra labiau žinoma ne dėl automobilių, bet dėl motociklų. Bet žvelgiant bendrai, Lietuvoje Suzuki markės automobiliai nėra itin paklausūs ar labai žinomi. O gal ir be reikalo, nes Suzuki išsiskiria savo dydžiu ir galingumu: nepaisant to, kad patys Suzuki automobiliai yra nedideli ir kompaktiški, jie gali pasigirti išskirtinai galingu varikliu. Tuo pačiu – tai pakankamai pigūs automobiliai, kurių varikliai yra pritaikyti tausoti degalus.

Kaip matote, kiekvienas gamintojas, kiekviena markė turi savų privalumų, išskirtinių savybių, kurių neturi kitos markės. Šios žinios turėtų leisti jums priimti geresnius sprendimus perkant ar parduodant automobilį, nes žinosite, ko galite tikėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *