Užsienyje pirkto automobilio registravimas

Lietuviams ieškant kur nusipirkti naudotą automobilį, dažniausiai akys krypsta į vietinę naudotų automobilių rinką. Ji – plati, o pasiūla – didelė. Užtenka užsukti į bet kurį iš didesnių naudotų automobilių skelbimų portalą ir prieš jūsų akis bus dešimtys tūkstančių naudotų automobilių pasiūlymų. Be kita ko, nusipirkus automobilį Lietuvoje jį užregistruoti savo vardu yra labai paprasta. Tam reikia patvirtinti pokyčius ir internetu pateikti automobilio pirkimo-pardavimo sutarties kopiją Regitrai.

Tačiau yra ir tokių, kurie naudotus automobilius perka užsienyje. Priežasčių tam gali būti įvairių, bet labai dažnai tai yra automobilių supirkėjai, kurie užsienyje nusiperka transporto priemones su perspektyva juos perparduoti Lietuvoje brangiau. Tokiais atvejais automobilio registravimas yra kiek kitoks. Apie tai, kaip užregistruoti užsienyje pirktą automobilį – būtent šis įrašas.

1. Automobilio pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas

Pirmiausia turite oficialiai įgyvendinti užsienyje registruoto automobilio pirkimo sandorį. Negalėdami pateikti šio sandorio dokumentų (pvz. automobilio pirkimo-pardavimo sutarties) Regitrai, negalėsite tokio automobilio įregistruoti Lietuvoje.

Labai svarbu įsitikinti, kad automobiliui iš tikrųjų priklauso deklaruojamas SDK kodas. Įsitikinus, kad SDK kodas yra tikras ir yra priskirtas perkamai transporto priemonei, rekomenduojama jį įrašyti pirkimo-pardavimo sutartyje. Nepateikus šio kodo ir vėliau paaiškėjus, kad automobilis turi kokių nors sandorio metu nedeklaruotų defektų, pirkėjui bus sunkiau apginti savo interesus.

2. Nuosavybės keitimo deklaravimas

Įgyvendinus sandorį yra būtina Regitroje užregistruoti transporto priemonės nuosavybės pasikeitimą. Tą galima padaryti internetu arba atvykus į pasirinktą Regitros padalinį (tam būtina išankstinė registracija).

Pirmiausia Regitrai automobilio pirkėjas privalo pateikti įgijimo deklaraciją. Ją pateikti reikia per 5 darbo dienas nuo sutarties sudarymo ir sandorio įgyvendinimo. Kartu su įgijimo deklaracija Regitrai reikės pateikti pirkimo-pardavimo sutartį arba ekvivalentų sandorį patvirtinantį dokumentą bei SDK numerį.

Po to, kai pirkėjas Regitrai pateikia visus reikiamus duomenis, pardavėjas privalo per 5 darbo dienas juos patvirtinti. Sėkmingai tą padarius, sistema sugeneruos naują SDK kodą ir patvirtins transporto priemonės nuosavybės pokyčius.

3. Automobilio registracija

Tam, kad galėtumėte automobiliu naudotis, dar turėsite jį užregistruoti. Tam reikės apsilankyti pasirinktame Regitros padalinyje. Ten turėsite pristatyti ir registruojamą transporto priemonę tapatumo, identifikacijos arba autentiškumo tikrinimui bei įvertinimui. Taip pat turėsite pateikti:

  • privalomosios transporto priemonės techninės apžiūros pažymą;
  • techninės ekspertizės pažymą;
  • transporto priemonės atikties įvertinimo dokumentą (jei jis būtinas);
  • transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą įrodantį dokumentą;
  • dokumentą, patvirtinantį, kad automobilis buvo anksčiau registruotas užsienio šalyje, kurioje buvo pirktas automobilis;
  • atliktas muitinės procedūras patvirtinantį dokumentą;
  • savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Pateikus visus šiuos duomenis ir atlikus prieš tai aptartus žingsnius, Regitra jums suteiks transporto priemonės registracijos liudijimą bei naujus registracijos numerio ženklus. Tuomet užsienyje pirktas automobilis bus oficialiai registruotas Lietuvoje ir galėsite pilnavertiškai juo naudotis.

Daugiau informacijos apie Užsienyje pirkto automobilio registravimą galite rasti Regitros pateikiame vaizdo įraše:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *