Kaip išlaikyti praktinį vairavimo egzaminą

Jei skaitote šį straipsnį, labai tikėtina, kad ruošiatės laikyti vairavimo egzaminą. Išlaikyti praktinį vairavimo egzaminą daugeliui iš mūsų yra didelis pasiekimas. Tačiau bent jau kai kuriems iš mūsų tą padaryti galite būti sudėtinga, o ir visa praktinio egzamino patirtis gali kelti daug streso. Tačiau, šiek tiek pasiruošę ir vadovaudamiesi toliau mūsų pateiktais patarimais bei pačios Regitros siūlomomis gerosiomis praktinio vairavimo egzamino praktikomis, būsite pakeliui į vairuotojo pažymėjimo gavimą.

1. Kuo daugiau laiko praleisite prie vairo, tuo geriau pasiruošite egzaminui. Įsitikinkite, kad turite daug praktikos įvairiomis vairavimo sąlygomis, pavyzdžiui, vairuodami mieste, greitkelyje. Stenkitės išbandyti save vairuojant net tuomet, kai sąlygos yra sudėtingos: pavyzdžiui, piko valandomis, kai eismas yra didžiausias.

2. Išlikite ramūs egzamino dieną. Normalu, kad prieš vairavimo egzaminą jaudinatės, tačiau stenkitės išlikti kuo ramesni. Prieš egzaminą galite pasistengti save nuraminti karšos arbatos puodeliu ar pasitelkę į pagalbą kitus jus raminančius ritualus.

3. Atidžiai klausykitės egzaminuotojo nurodymų. Egzaminuotojas viso egzamino metu duos jums nurodymus, todėl įsitikinkite, kad atidžiai klausotės ir tiksliai juos vykdote. Tačiau jokiu būdu neįsitempkite, tiesiog žinokite, ko tikėtis egzamino metu.

4. Reguliariai tikrinkite veidrodėlius. Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos egzaminuojantysis kreips dėmesį, yra tai, ar reguliariai tikrinate veidrodėlius. Įsitikinkite, kad tai darote prieš atlikdami bet kokį manevrą, pavyzdžiui, keisdami eismo juostą ar sukdami. Be to, būtinai patikrinkite veidrodėlius dar prieš egzamino pradžią.

5. Laiku rodykite posūkio signalą. Kitas svarbus dalykas, į kurį egzaminuotojas žiūrės, tai ar teisingai naudojate posūkio signalą. Įsitikinkite, kad signalizuojate laiku, prieš atlikdami bet kokį manevrą.

6. Neskubėkite. Neskubėkite ir važiuokite patogiu ir leistinu greičiu. Nereikia skubėti ir bereikalingai padidinti klaidos tikimybę, nes būtent skubėdami galite padaryti daugiau klaidų.

7. Saugokitės pavojų. Stebėkite galimus pavojus kelyje, pavyzdžiui, pėsčiuosius, dviratininkus ir kitas transporto priemones.

8. Papildoma vairavimo praktika. Be vairavimo pamokų, pasistenkite papildomai pasipraktikuoti tarp oficialių, jums privalomų vairavimo pamokų vairavimo mokykloje. Tai padės jums įtvirtinti tai, ko išmokote ir suteiks dar daugiau pasitikėjimo savo vairavimo įgūdžiais.

9. Pasitikrinkite, ar užtikrintai mokate visus manevrus, kuriuos reikės atlikti per egzaminą. Pavyzdžiui, prieš praktinį vairavimo egzaminą pabandykite ne tik važiuoti miesto gatvėmis, bet ir atlikti įvairius manevrus: lygiagrečiai parkuotis ir važiuoti atbuline eiga už posūkio.

10. Kreipkitės pagalbos į instruktorių. Jei dėl ko nors nesate tikri arba turite klausimų, nedvejodami kreipkitės pagalbos į instruktorių. Jie yra tam, kad jus palaikytų ir norėtų, kad jums pasisektų. Be to, kiekviena vairavimo mokykla Lietuvoje suteikia galimybę už papildomą mokestį įsigyti papildomų vairavimo pamokų.

11. Svarbu pasiruošti bet kokioms oro sąlygoms, nes niekada nežinote, koks oras bus egzamino dieną. Pasipraktikuokite vairuoti ir geromis, ir blogomis oro sąlygomis, kad galėtumėte pasitikėti savimi, nesvarbu, kokios būtų sąlygos praktinio egzavmino dieną.

12. Atvykite anksti. Egzamino dieną būtinai atvykite laiku. Tai padės jums atsipalaiduoti ir jaustis geriau pasiruošusiems. Be to, tai padės išvengti bet kokių nesklandumų, jei jums nepavyktų atvykti laiku.

14. Pasipraktikuokite su bandomuoju vairavimo egzaminu. Jei tikrai norite jaustis pasiruošę, paklauskite instruktoriaus, ar jis gali jums surengti bandomąjį (netikrą) vairavimo egzaminą. Tai padės susipažinti su tikrojo egzamino formatu ir padės dar labiau pasitikėti savimi egzamino dieną. Jei vairavimo instruktorius ar vairavimo mokykla tokios galimybės nesuteikia, pabandykite paieškoti pagalbos draugų tarpe.

15. Prieš egzaminą nepanikuokite. Normalu, kad likus kelioms dienoms ir valandoms iki egzamino jaučiate nerimą, tačiau pasistenkite, kad jis nevirstų tikra panika. Tai tik pablogins situaciją ir gali lemti, kad tą dieną padarysite klaidų.

16. Gerai išsimiegokite. Likus kelioms dienoms iki egzamino būtinai gerai pailsėkite. Tai padės jums geriau atsipalaiduoti ir susikaupti praktinio egzamino dieną.

17. Išlikite pozityvūs. Kad ir kas nutiktų tą dieną, stenkitės išlikti pozityvūs. Jei suklydote, nesureikšminkite to – tiesiog pasimokykite iš to ir važiuokite toliau. Padarę klaidą ir nenustoję apie ją galvoti, tikėtina, kad padarysite dar daugiau klaidų. Tai tik pablogins jūsų šansus išlaikyti egzaminą ir gauti vairuotojo pažymėjimą.

Regitros patarimai

Galite susipažinti ne tik su VisiSupirkejai.lt pateikiamais patarimais. Regitra taip pat pateikia savo patarimų ir gerųjų praktikų. Su jomis susipažinti galite video formatu:

Taip pat rekomenduojame susipažinti ir su Regitros instruktorių pateikiamomis dažniausiai vairuotojų per praktikos egzaminą daromomis klaidomis. Žinodami, kokios klaidos yra daromos dažniausiai, jūs galėsite uždėti papildomą akcentą būtent ant jų. Tai dar labiau padidins jūsų tikimybę tokių klaidų nepadaryti ir išlaikyti egzaminą iš pirmo karto:

Išvada

Vairavimo egzamino laikymas gali kelti daug nervų, tačiau jei laikysitės mūsų bei Regitros pateiktų patarimų, būsite pakeliui link egzamino išlaikymo ir vairuotojo teisių. Svarbiausia tinkamai nusiteikti ir pasiruošti egzaminui bei nepanikuoti egzamino metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *