Pagrindinės automobilių dalys

Automobilio dalys

Žinoti pagrindines automobilių dalis ir suprasti jų veikimo principą bei vienos su kita sąsajas yra svarbu dėl kelių priežasčių. Pirma, tai padarys jus atsakingesniu vairuotoju. Vien žinodami pagrindus, jūs galėsite patikrinti savo automobilio būklę ar net nustatyti bei išspręsti kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius gedimus.

Antra, tai svarbu, nes suprasdami kaip veikia automobilis ir iš kokių dalių jis susideda, jūs galėsite lengviau surasti geriausiai kainos ir kokybės santykį atitinkantį automobilį, kai jo prireiks.

Galiausiai, tai padės geriau orientuotis automobilio dalių supirkimo paslaugose.

Kaip veikia automobilis?

Automobilį sudaro daug dalių, ir kiekviena jų atlieka svarbų vaidmenį. Būtent dėl to, kaip šie komponentai sąveikauja tarpusavyje jūs apskritai galite nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą. Ir nors ir suprantate, kad šios dalys yra svarbios, tačiau galbūt nesuprantate, kaip jos veikia ir kokią konkrečią funkciją jos atlieka.

Žinodami, kaip viskas veikia po variklio dangčiu, galite tapti labiau išprususiais vairuotojais, o tai gali praversti, kai jūsų transporto priemonei prireiks remonto. Arba, kaip ir minėjome, jei jums prireiks nusipirkti naują automobilį arba parduoti automobilio detales supirkimui ar metalo laužui. Galėdami susikalbėti su mechaniku ar supirkėju, jūs būsite geresnėje pozicijoje vertinant jų paslaugų kainas.

Tačiau automobilį sudaro ne tik po dangčiu esantis variklis ir jo dalys. Taip pat išskirtinos kėbulo dalys, važiuoklės dalys, salono dalys, elektronikos dalys, apdailos detalės, aušinimo sistemos dalys ir kitos, neįvardintos automobilio detalės ir komponentai.

Nesijaudinkite, jei apie automobilius ir jų dalis nieko neišmanote. Mes padėsime jums atpažinti pagrindinius automobilio komponentus ir paaiškinsime kokią funkciją kiekvienas jų atlieka. Tai padės identifikuoti ir pašalinti dažniausiai automobilius ištinančius gedimus, taip pat padės tais atvejais, kai reikės pirkti ar parduoti automobilį, bendrauti su automobilių ar jo dalių supirkėju.

Variklis

Viena svarbiausių automobilio dalių yra variklis. Variklis yra tas komponentas, kuris varo automobilį ir verčia jį judėti. Jį sudaro daugybė tarpusavyje susijusių dalių, kurios veikia kartu ir generuoja galią, reikalingą automobiliui judėti.

Variklis paprastai būna automobilio priekyje, nors būna ir išimčių. Paprastai tai didelis metalinis blokas, prie kurio pritvirtinta daug laidų ir žarnų.

Variklis naudoja benzino ir oro mišinį, kad sukurtų automobilio judėjimui reikalingą galią. Benzinas variklyje sudeginamas, kad būtų sukurta ši galia. Dyzeliniai varikliai veikia panašiu principu. Elektriniai varikliai – kiek kitokiu.

Transmisija

Pavarų dėžė – tai automobilio dalis, padedanti perduoti variklio galią ratams. Ją sudaro keletas pavarų.

Pavarų dėžė yra po automobiliu, paprastai gale. Tai didelis metalinis korpusas, kuriame yra krumpliaračiai ir kitos jai veikti reikalingos dalys.

Pavarų dėžė yra atsakinga už pavarų perjungimą automobilyje. Tai vyksta atsižvelgiant į tai, kokiu greičiu važiuoja automobilis ir kiek reikia galios. Pavyzdžiui, kai važiuojate į kalną, transmisija perjungia žemesnę pavarą, kad automobilis turėtų daugiau galios.

Ratai

Automobilis juda dėl ratų. Jie pritvirtinti prie ašių, kurios sujungtos su transmisija. Variklis suteikia galią, reikalingą ratams suktis.

Ratai paprastai būna metaliniai ir prie jų pritvirtinta guminė padanga. Jie būna įvairių dydžių, tačiau dauguma automobilių turi keturis vienodo dydžio ratus.

Padangos užtikrina automobilio sukibimą su keliu. Jos pagamintos iš gumos ir turi protektoriaus raštą, kuris padeda sukibti su keliu.

Stabdžiai

Stabdžiai yra automobilio dalis, padedanti jį sustabdyti. Jie yra ant visų keturių ratų ir yra valdomi automobilyje esančiu pedalu.

Stabdžiai veikia spausdami ratus, kad juos sulėtintų. Tai įvyksta, kai nuspaudžiate stabdžių pedalą. Kojos spaudimas per stabdžių vamzdelius perduodamas patiems stabdžiams.

Stabdžius sudaro daugybė trinkelių ir diskų, kurie kartu sukuria trintį, reikalingą automobiliui sustabdyti.

Pakaba

Pakaba – tai automobilio dalis, padedanti išlaikyti automobilio lygį ir užtikrinanti sklandų važiavimą. Ją sudaro spyruoklės ir amortizatoriai.

Pakaba yra po automobiliu ir paprastai tvirtinama prie rėmo. Ji padeda amortizuoti automobilį nuo kelio nelygumų ir sugeria dalį jų poveikio.

Pakabos spyruoklės padeda išlaikyti automobilio lygį ir šiek tiek jį amortizuoja. Amortizatoriai sugeria dalį kelio nelygumų poveikio. Jie padeda automobiliui per daug nešokinėti.

Akumuliatorius

Akumuliatorius yra automobilio dalis, kuri tiekia jam energiją. Jis yra po variklio dangčiu ir paprastai gaminamas iš švino.

Akumuliatorius veikia kaupdamas elektros energiją, kuri gali būti naudojama automobiliui maitinti. Su varikliu jis sujungtas laidais. Elektros energija naudojama varikliui užvesti ir automobilio žibintams bei kitiems priedams maitinti.

Kad akumuliatorius tinkamai veiktų, jį reikia reguliariai įkrauti. Paprastai tai daroma važiuojant automobiliu arba įjungus jį į elektros lizdą.

Alternatorius

Alternatorius yra automobilio dalis, padedanti įkrauti akumuliatorių. Jis yra po variklio gaubtu ir su varikliu sujungtas laidais.

Alternioratorius veikia keisdamas mechaninę variklio energiją į elektros energiją. Ši elektros energija naudojama akumuliatoriui įkrauti. Alternioratorius taip pat maitina žibintus ir kitus automobilio priedus, kai variklis veikia.

Alternioratorių reikia reguliariai tikrinti, kad įsitikintumėte, jog jis veikia tinkamai. Paprastai tai atlieka mechanikas per įprastą techninės priežiūros patikrą.

Radiatorius

Radiatorius yra automobilio dalis, padedanti išlaikyti variklio vėsą. Jis yra po variklio dangčiu ir paprastai yra pagamintas iš aliuminio.

Radiatorius veikia cirkuliuodamas aušinimo skystį per variklį. Aušinimo skystis padeda pašalinti šilumą iš variklio ir neleidžia jam perkaisti.

Radiatorių reikia tikrinti reguliariai, kad jis būtų švarus ir jame būtų pakankamai aušinimo skysčio.

Termostatas

Termostatas yra automobilio dalis, padedanti reguliuoti variklio temperatūrą. Jis yra po variklio dangčiu ir paprastai yra pagamintas iš metalo.

Termostatas veikia atsidarydamas ir užsidarydamas, kad reguliuotų aušinimo skysčio srautą per variklį. Jis padeda palaikyti pastovią variklio temperatūrą.

Termostatą taip pat reikia tikrinti reguliariai norint, kad jis atliktų savo darbą ir funkcionuotų tinkamai.

Katalizatorius (katalizinis konverteris)

Katalizinis konverteris yra automobilio dalis, padedanti sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Jis yra po variklio dangčiu ir paprastai yra pagamintas iš keramikos.

Katalizinis konverteris veikia žalingas dujas paversdamas mažiau kenksmingomis. Tai padeda sumažinti automobilio išmetamų teršalų kiekį.

Katalizinis konverteris turi būti reguliariai tikrinamas, kad būtų įsitikinta, jog jis veikia tinkamai.

Pabaigai

Dabar, kai žinote šiek tiek daugiau apie kai kurias skirtingas automobilio dalis, galite būti geriau informuoti, kai kitą kartą turėsite problemų su savo automobiliu. Šios žinios taip pat gali padėti jums būti atsakingesniu automobilio savininku apskritai bei palengvins darbą su automobilių ar jų dalių supirkėjais bei automobilių pardavėjais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *