Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis

Jei ketinate pirkti arba parduoti automobilį, jums bus būtina užpildyti naujausios redakcijos Regitros automobilio pirkimo-pardavimo sutartį. Jei esate transporto priemonės pardavėjas ir ją parduodate automobilių supirkėjui, sutartimi jums rūpintis nereikės. Visi supirkėjai pirkimo-pardavimo sutartimi ir kitais dokumentais pasirūpina patys. Identišką sutartį galima naudoti ir kitų transporto priemonių pardavimo ar pirkimo sandorio atveju.

Parsisiųsti lengvai pildomą, naujausią Regitros siūlomą automobilio pirkimo-pardavimo sutarties formą galite paspaudę ant šių nuorodų: .docx formatas ir .pdf formatas. Užpildytą ir pasirašytą dokumentą galėsite deklaruoti Regitros savitarnos sistemoje.

Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis yra abiems transakcijos pusėms būtinas pasirašyti dokumentas, kai yra įgyvendinamas automobilio ar kitos transporto priemonės nuosavybės keitimo sandoris. Dokumente yra aprašomos visos svarbiausios sandorio sąlygos: pirkėjo ir pardavėjo rekvizitai, sandorio data ir jo sudarymo vieta, informacija apie transporto priemonę bei sandorio įgyvendinimo sąlygas (kaina, atsiskaitymo būdas ir sąlygas). Sutartis yra užtvirtinama sandorį sudarančių fizinių asmenų ar juridinių asmenų atstovų parašais.

Kaip pildyti auto pirkimo-pardavimo sutartį?

  1. Sutarties formos viršuje nurodykite sandorio sudarymo datą ir vietą.
  2. Žemiau nurodykite abiejų sandorio pusių – pirkėjo ir pardavėjo – rekvizitus: asmens arbą įmonės kodą, vardą ir pavardę arba juridinio asmens pavadinimą, kontaktinį telefono numerį ir el. pašto adresą.
  3. Tuomet pateikite visą būtina automobilio identifikacijos informaciją: savininko deklaravimo kodą (SDK), gamybinę markę ir komercinį pavadinimą, valstybinį registracijos numerį, nuvažiuotą ridą, automobilio identifikavimo numerį, registracijos dokumentų seriją ir numerį, informaciją apie galiojančią ar negaliojančią privalomąją techninę apžiūrą, informaciją apie transporto priemonės esimo įvykius ir sutarties sudarymo metu esamos trūkumus ir defektus.
  4. Pažymėkite kokiu būdu ir kokiomis sąlygomis pirkėjas atsiskaitys už automobilį: grynais ar bankiniu pavedimu, nurodykite sumą eurais.
  5. Sutartį užtvirtinkite parašais.

Pažymėtina, kad kiekviena sutartis gali nežymiai skirtis. Todėl gali atsirasti papildomų pildomų laukelių ar punktų. Tačiau pats sutarties šablonas ir svarbiausios, bazinės jo dalys ir nekintančios ir privalomos.

Jei automobilį parduodate supirkėjui, pastarasis pasirūpins sutartimi ir kitais dokumentais. Jums reikės tik uždėti parašą ant užpildytos sutarties bei pateikti jį Regitrai, per jos savitarnos sistemą.

Transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutarties pavyzdys

Transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartis
Regitros siūlomas transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutarties šablonas, naujausia redakcija.

Daugiau informacijos apie automobilių pirkimo-pardavimo sutartį ieškokite dedikuotame Regitros puslapyje.

Patarimų ir informacijos apie automobilio pirkimą ar pardavimą ieškokite kituose VisiSupirkejai.lt straipsniuose: patarimai parduodantiems automobilį ir patarimai perkantiems automobilį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *