Ekonomiškiausi automobiliai

Dėl karo Ukrainoje kylant degalų kainoms ir galimai artėjant 2023 metų recesijai, vis daugiau vairuotojų ieško būdų, kaip sutaupyti pinigų degalinėje. Vienas iš būdų tai padaryti – rinktis ekonomišką automobilį. Ekonomiški automobiliai sukurti taip, kad kiekvieną nuvažiuotą kilometrą sunaudotų mažiau degalų, todėl vairuodami ekonomišką automobilį galite sutaupyti pinigų degalams.

Jei renkatės automobilį (naują arba naudotą), pateikiame kelis dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ieškant ekonomiško modelio.

Pirma, atsižvelkite į tai, kokius degalus naudos jūsų automobilis. Benzininiai automobiliai paprastai yra mažiau taupūs už dyzelinius, todėl dyzeliniai varikliai dažnai pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis. Jei nesate tikri, kuris degalų tipas jums tinka, pasitarkite su pardavėju, automechaniku arba paieškokite informacijos internete. Sprendimas taip pat priklausys nuo to, kur ir kaip daug ketinate važinėti bei kokius tikslu dažniausiai sėdate prie vairo.

Na, o antra, apsvarstykite automobilio kainą. Taupiai degalus naudojančius automobilius gali tekti pirkti brangiau nei mažiau taupius modelius, tačiau ilgainiui jie padės jums sutaupyti pinigų. Vertindami automobilio kainą, būtinai atsižvelkite į išlaidas degalams per visą automobilio eksploatavimo laikotarpį. Nepamirškite, kad net jei taupus, ekonomiškai degalus vartojantis automobilis yra brangesnis, ilgajame laikotarpyje tai gali būti gera ir atsiperkanti investicija.

Taip pat pastebėtina, kad jei ateityje nuspręsite parduoti savo automobilį, dėl visų rinkoje vyraujančių tendencijų, galite tikėtis jį parduoti brangiau. Jau dabar galima pastebėti, kad ir automobilių supirkime didesnė kaina yra siūloma automobiliams, kurie ekonomiškiau naudoja degalus.

Ekonomiškų automobilių tipai

Yra keli skirtingi ekonomiškų automobilių tipai. Automobilių ekonomiškumas gali būti matuojamas įvairiai: atsižvelgiant į naudojamą energijos šaltinį, variklio tipą, darbinį tūrį, varomų ratų skaičių, kėbūlo tipą. Tačiau dažniausiai jie yra skirstomi būtent pagal naudojamą energijos tipą.

Hibridiniai automobiliai yra populiariausias taupiųjų automobilių tipas. Hibridiniai automobiliai turi benzininį variklį ir elektros variklį, todėl jie naudoja mažiau degalų nei tradiciniai benzininiai automobiliai.

Kitas taupiųjų automobilių tipas – dyzeliniai automobiliai. Dyzeliniai automobiliai yra efektyvesni už benzininius ir dažnai pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis.

Populiarėja ir elektriniai automobiliai. Elektromobiliai nenaudoja jokių dujų ir yra varomi tik elektra, todėl jie yra labai efektyvūs. Tačiau jų įsigijimas gali būti brangesnis nei kitų tipų automobilių, tad tai yra brangesnė investicija. Nepaisant to, ilgajame laikotarpyje ji tikrai atsipirks.

Jei daug važinėjate, taupūs automobiliai gali padėti sutaupyti daug pinigų per visą automobilio eksploatavimo laikotarpį. Ekonomiški automobiliai taip pat yra naudingesni aplinkai, nes jie išmeta mažiau teršalų nei tradiciniai benzininiai automobiliai.

10 efektyviausiai degalus išnaudojančių automobilių

Kiekvienas automobilių gamintojas į rinką įveda skirtingus automobilius. Skirtingos markės skiriasi ne tik išvaizda, kaina ir kitomis savybėmis. Skirtingų markių automobiliai taip pat skiriasi ir savo ekonomiškumu. Vieni gamintojai siekia sukurti kuo taupesnį ir labiua aplinką tausojantį automobilį, tuo tarpu kitiems yra svarbiau sukurti prabangų ir galingesnį variklį turintį automobilį.

Žemiau pateikiame 15 ekonomiškiausių rinkoje esančių automobilių:

 1. Toyota Prius
 2. Honda Insight
 3. Toyota Camry Hybrid
 4. Ford Fusion Hybrid
 5. Honda Civic Hybrid
 6. Toyota Avalon Hybrid
 7. Peugeot 208
 8. Peugeot 308
 9. Chevrolet Volt
 10. Nissan Leaf
 11. Tesla Model S
 12. Mitsubishi i-MiEV
 13. Volkswagen Golf VII
 14. Renault Clio
 15. Toyota Yaris

Kaip matote, šiane sąraše dominuoja elektromobiliai ir hibridiniai automobiliai.

Kaip taupiau naudoti degalus

Net jei nenorite ar negalite investuoti į naują, taupiau degalus naudojantį automobilį, galite pakeisti keletą savo vairavimo įpročių, kurie padės užtikrinti mažesnį degalų suvartojimą per tą patį nuvažiuotą atstumą. Pateikiame 5 būdus, kaip taupiau naudoti degalus:

 1. Važiuokite neviršydami leistino greičio.
 2. Venkite automobilio darbo tuščiąja eiga.
 3. Pasirūpinkite, kad padangos būtų tinkamai pripūstos.
 4. Pašalinkite iš automobilio nereikalingą svorį prieš leidžiantis į kelionę.

Daugiau patarimų apie degalų taupymą rasite paspaudę ant aktyvios nuorodos.

Išvada

Degalus taupantys automobiliai tampa vis populiaresni, nes degalų kainos vis didėja, o technologinė raida leidžia elektromobilius, hibridinius automobilius ir kitas ekonomiškas transporto priemones į rinką tiekti vis pigiau. Be to, vis daugiau bendrovių investuoja į naujų ekonomiškų technologijų mokslinius tyrimus ir plėtrą. Žvelgiant į ateitį, 2022 metų pabaigos ir visų 2023 metų ekonominę perspektyvą, vairuoti ekonomiškai degalus naudojantį automobilį bus dar svarbiau nei yra dabar. Todėl apsvarstykite galimybę įsigyti tokio tipo automobilį (žr. ekonomiškiausių automobilių modelių sąrašą viršuje) arba pakeiskite vairavimo įpročius taip, kad bet kurioje kelionėje sunaudotumėte mažiau degalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *