Privalumai ir trūkumai perkant naują automobilį

Kai ateina laikas pirkti naują automobilį, procesas gali būti išties sudėtingas. Reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių: kainą, markę, modelį, degalų naudojimo efektyvumą ir kt. Be to, reikia pagalvoti apie savo poreikius ir apie tai, kokio tipo automobilis juos geriausiai atitiktų. Šiame straipsnyje aptariame naujo automobilio pirkimo privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte priimti faktais, argumentais ir geriausia patirtimi pagrįstą sprendimą. Taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip pirkti naują automobilį, kad nusipirktumėte geriausią įmanoma automobilio variantą.

Naujas automobilis

Naujo automobilio pirkimo privalumai

Naujo automobilio įsigijimas turi daugybę privalumą lyginant su pasirinkimu įsigyti naudotą automobilį. Čia yra pagrindiniai jų:

Garantija – kai perkate naują automobilį, jam greičiausiai bus suteikta garantija. Tai reiškia, kad, jei automobiliui kas nors sugenda, galite jį nuvežti atgal į atstovybę ir jie nemokamai jį sutvarkys. Garantija yra suteikiama arba laikotarpiui arba ridai (nuvažiuojamam kilometrų skaičiui). Dauguma garantijų galioja mažiausiai trejus metus, tačiau kai kurios gali galioti ir iki 10 metų arba būti nustatomos pagal ridą.

Patikimumas – nauji automobiliai paprastai yra patikimesni už naudotus. Jų rida mažesnė ir jie nėra tiek daug nusidėvėję. Tai reiškia, kad mažesnė netikėto remonto ar gedimų tikimybė.

Saugumas – nauji automobiliai taip pat paprastai yra saugesni už naudotus. Juose įdiegtos naujausios saugos funkcijos ir technologijos, kurios gali padėti apsaugoti jus ir jūsų keleivius avarijos atveju.

Efektyvesnis degalų naudojimas – naujesni automobiliai pasižymi geresniu degalų naudojimo efektyvumu nei senesni modeliai. Tai reiškia, kad sutaupysite pinigų degalams, o tai laikui bėgant gali atsiliepti.

Naujausios pažangios technologijos – vienas geriausių dalykų perkant naują automobilį yra tai, kad galėsite naudotis naujausiomis technologijomis. Tai gali būti tiek technologijų pritaikymas automobilio salone, tiek naujausiomis technologijomis praturtintas variklis.

Nereikia tikrinti automobilio istorijos – Įsigydami naudotą automobilį turite būtinai patikrinti jo istoriją ir įsitikinti, kad jis nebuvo patekęs į avariją ar sužinoti tikslius ridos duomenis. Su nauju automobiliu dėl to nerimauti nereikės, nes būsite pirmasis jo savininkas.

Specifikacijos – galite įsigyti automobilį su konkrečiomis norimomis savybėmis. Kartais, kaip BMW markės atveju, galite automobilį susirinkti iš pagrindų pagal bet kokius savo poreikius.

Degalų ekonomija – nauji automobiliai pasižymi geresnėmis degalų sąnaudomis. Prie to prisideda ir efektyvesnis degalų panaudojimas ir dabar atsiradusi galimybė įsigyti elektromobilius bei hibridus.

Geriausi naujų automobilių finansavimo pasiūlymai – automobilių prekybos salonai siūlo geriausius naujų automobilių finansavimo pasiūlymus, kurių negautumėte pasirinkę pirkti naudotą automobilį.

Naujo automobilio pirkimo trūkumai

Naujo automobilio įsigijimas gali atrodyti kaip idėja be trūkumų. Tačiau net jei pati transporto priemonė jokių trūkumų neturės, toks pasirinkimas turi savų minusų:

Kaina – didžiausias naujo automobilio pirkimo trūkumas yra kaina. Nauji automobiliai gali būti labai brangūs, be to, visada yra rizika, kad jų vertė greitai sumažės.

Nauji automobiliai nuvertėja greičiau – nauji automobiliai nuvertėja arba praranda vertę daug greičiau nei naudoti. Taip yra todėl, kad jie verti daugiausia, kai yra visiškai nauji. Po kelerių metų jų vertė gerokai sumažėja. Taip yra ne tik dėl automobilio nusidėvėjimo, bet ir dėl to, kad per tą laikotarpį rinką pasiekia naujesni, pažangesni modeliai.

Galimi didesni draudimo tarifai – naujų automobilių draudimo tarifai taip pat gali būti didesni nei naudotų automobilių. Taip yra todėl, kad juos brangiau remontuoti arba pakeisti, jei jie patenka į avariją.

Pasirinkimo stoka – pirkdami naują automobilį, apsiribojate tik tais modeliais, kuriuos galima įsigyti prekybos atstovybėse Lietuvoje. Įsigydami naudotą automobilį galite rinktis iš daug didesnio asortimento.

Laukimo laikas – Gali tekti šiek tiek palaukti, kol norimas automobilis bus laisvas. Tai ypač aktualu, jei ieškote konkretaus modelio arba spalvos.

Patarimai perkant naują automobilį

Jei esate tvirtai apsisprendę įsigyti naują automobilį, pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais, kurių laikymasis užtikrins skladžią pirkimo eigą.

Atlikite tyrimą – prieš pradėdami pirkti naują automobilį, pirmiausia išsiaiškinkite, ko norite. Taip pat apsispręskite, kokio automobilio norite ir ką galite sau leisti. Taip pat turėtumėte perskaityti atsiliepimus ir palyginti kainas, kad surastumėte geriausią įmanomą variantą.

Žinokite savo biudžetą – kai jau žinote, kokio automobilio norite, laikas pradėti galvoti apie savo biudžetą. Kiek galite sau leisti išleisti naujam automobiliui? Nepamirškite, kad taip pat turėsite atsižvelgti į tokius dalykus kaip draudimas, degalai, techninės priežiūros ir kitos transporto priemonės eksploatacijos išlaidos.

Žinokite finansavimo galimybes ir sąlygas – jei planuojate finansuoti savo naująjį automobilį, prieš pradėdami apsipirkinėti verta gauti išankstinį patvirtinimą automobilio paskolai ar kitam automobilių atstovybės siūlomam finansavimui gauti. Taip galėsite įsivaizduoti, kiek galite sau leisti išleisti ir kokią palūkanų normą gausite.

Neskubėkite – nevažiuokite į pirmą pasitaikiusią automobilių prekybos atstovybę. Prieš priimdami sprendimą palyginkite kainas skirtingose atstovybėse. Derėdamiesi su keliais prekybos atstovais galite gauti geresnį pasiūlymą.

Apibendrinimas

Sprendimas pirkti naują automobilį yra svarbus. Prieš perkant reikia apsvarstyti keletą dalykų, įskaitant kainą, draudimo įkainius ir jums prieinamus modelius. Atminkite, kad nauji automobiliai greitai nuvertėja, todėl prieš priimant sprendimą svarbu įvertinti ir tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *