Kaip įsigyti naudotą automobilį?

Naudoti automobiliai

Ieškote kur įsigyti naudotą automobilį ir norite tinkamai tam pasiruošti? Šiame straipsnyje pažvelgsime į viską, ką reikia žinoti, jei nusprendėte nusipirkti naudotą automobilį. Aptarsime viską: nuo populiariausių naudotų automobilių modelių ir biudžetinių variantų iki konkrečių patarimų, kaip neapsigauti perkant naudotą automobilį iš kito žmogaus.

Geriausi naudoti automobiliai, kuriuos galima įsigyti Lietuvoje

Įsigyjant naudotą automobilį Lietuvoje reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Tai – automobilio markė ir modelis, jo amžius, rida ir bet kokie pažeidimai ar įbrėžimai. Taip pat svarbu patikrinti transporto priemonės istoriją (pvz. VIN patikros pagalba), kad sužinotumėte, ar ji nebuvo patekusi į kokius nors eismo įvykius.

Toliau pateikiamas geriausių naudotų automobilių, kuriuos galima įsigyti Lietuvoje, sąrašas:

 • BMW 5 serijos automobiliai
 • BMW 3 serijos automobiliai
 • Audi A6
 • Audi A4
 • Volkswagen Passat
 • Volkswagen Golf
 • Volkswagen Touran
 • Skoda Octavia
 • Mercedes-Benz C klasė
 • Honda Accord
 • Opel Astra
 • Toyota Avensis

Tai – sąrašas populiariausių naudotų automobilių, kuriuos renkasi Lietuvos pirkėjai. Jei norite sužinoti kokie automobiliai Lietuvoje yra perkamiausi į sąrašą įtraukiant ne tik naudotus, bet ir naujus automobilius, siūlome skaityt mūsų straipsnį apie populiariausius ir perkamiausius automobilius Lietuvoje.

Kodėl naudoti automobiliai yra puikus pasirinkimas

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta pirkti naudotą, o ne naują automobilį. Naudoti automobiliai yra pigesni nei nauji, o pasirinkę tinkamą automobilį galite gauti daug naudos už savo pinigus. Štai keletas dalykų, kurie padaro naudoto automobilio pasirinkimą patrauklesniu, nei naujo:

 • Naujo automobilio kaina Lietuvoje yra gana didelė, ypač palyginti su pragyvenimo išlaidomis šalyje. Naudotas automobilis bus daug pigesnis, o geros kokybės automobilį galite įsigyti už nedidelę dalį naujo automobilio kainos.
 • Lietuvoje yra platus įvairių gamintojų naudotų automobilių asortimentas. Tai reiškia, kad galite rasti idealiai jūsų poreikius atitinkantį automobilį neišleisdami daug pinigų.
 • Mūsų šalies naudotų automobilių rinka yra gana plati, todėl surasti patikimą pirkėją su geru pasiūlymu – nėra itin sudėtinga.
 • Naudoto automobilio įsigijimą galite finansuoti įvairiais būdais: Lietuvoje egzistuoja platus finansinių paslaugų tinklas, kuris leidžia pirkėjui nesunkiai gauti finansavimą automobilių lizingo ar paskolos automobiliui formoje.

Kaip rasti geriausius naudotus automobilius Lietuvoje

Kaip jau minėjome, Lietuvoje naudotų automobilių rinka yra labai plati. Tai reiškia, kad naudotų automobilių pasirinkimas yra didžiulis. Kaip ir pačių pardavėjų. Bet didelis pasirinkimas taip pat reiškia ir didelę galimybę suklysti ir pasirinkti ne patį optimaliausią pasiūlymą tiek transporto priemonės, tiek kainos atžvilgiu. Todėl pateikiame keletą patarimų, padėsiančių rasti geriausius naudotus automobilius Lietuvoje:

 1. Atlikite paiešką. Prieš pradėdami ieškoti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį automobilį, svarbu atlikti rinkos tyrimą ir išsiaiškinti, ko ieškote bei ką gali pasiūlyti rinka. Nuspręskite, kokio biudžeto, kokio modelio automobilio jums reikia ir kokių konkrečių savybių ieškote. Taip bus daug lengviau susiaurinti pasirinkimo galimybes ir rasti jums tinkamą automobilį.
 2. Patikrinkite internetinius skelbimus. Yra daugybė svetainių, kuriose galite rasti Lietuvoje parduodamų naudotų automobilių. Tai puikus būdas apžvelgti, ką galima įsigyti, ir palyginti kainas. Daugelyje šių svetainių taip pat yra filtrų, kuriuos galite naudoti, kad susiaurintumėte paiešką. Taip pat galite pasinaudoti automobilių supirkimo paslaugas siūlančių asmenų paslaugomis, kurie užsiima naudotų automobilių perpardavimu.
 3. Palyginkite kainas. Kai jau žinote, kokio automobilio norite, laikas pradėti lyginti kainas. Tai galima padaryti internetu arba asmeniškai apsilankius įvairiuose prekybos salonuose, kuriuose prekiaujama naudotais automobiliais. Lyginant kainas svarbu lyginti panašius automobilius, todėl įsitikinkite, kad ieškote tų pačių pagaminimo metų, markės, modelio ir būklės automobilių.
 4. Atidžiai apžiūrėkite automobilį. Jei radote automobilį, kurio išvaizda jums patinka, prieš pateikdami pasiūlymą, svarbu jį atidžiai apžiūrėti. Patikrinkite, ar nėra akivaizdžių defektų, ar jis nėra daužtas ir įsitikinkite, kad visos funkcijos veikia tinkamai. Jei įmanoma, išbandykite automobilį bandomuoju važiavimu.
 5. Jei perkate iš privataus pardavėjo, prieš sumokėdami pinigus ir pasirašydami pirkimo-pardavimo aktą, būtinai patikrinkite automobilio istoriją. Iš jos sužinosite, ar automobilis nebuvo patekęs į avariją, kokia yra jo rida ir t.t.
 6. Derėkitės dėl kainos. Nusprendus, kad norite pirkti konkretų automobilį, metas derėtis dėl kainos. Lietuvoje įprasta derėtis su naudotų automobilių pardavėjais – todėl nebijokite bandyti pasiųlyti mažesnę kainą, nei prašo pardavėjas.

Kaip finansuoti naudoto automobilio pirkimą Lietuvoje

Jei planuojate pirkti naudotą automobilį ir tam neturite pakankamai santaupų ir/ar grynųjų, turite keletą pirkimo finansavimo galimybių. Galite imti paskolą automobiliui iš banko ar kito kreditoriaus, pasinaudoti asmenine šeimos ar draugų paskola. Finansavimą galite suteikti ir patys automobilių pardavėjai – Longo.lt yra geriausias to pavyzdys. Kiekvienas iš šių finansavimo būdų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tą, kuri jūsų situacijai yra tinkamiausias.

Bankai ir kiti skolintojai siūlo paskolas naudotiems automobiliams su konkurencingomis palūkanų normomis, todėl tai yra geras pasirinkimas, jei turite gerą kredito istoriją ir galite pasiskolinti bet didesnių problemų. Tačiau patvirtinimo procesas gali būti ilgas, todėl jei jums reikia greitai įsigyti automobilį, tai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas.

Naudotis šeimos ar draugų asmenine paskola dažnai yra pigiau nei imti banko paskolą, nes greičiausiai gausite mažesnę palūkanų normą ir lankstesnes sąlygas.

Finansavimas pačio pardavėjo pagalba yra paprasčiausias būdas finansuoti naudoto automobilio pirkimą. Jei turite grynųjų pinigų, kad galėtumėte už automobilį sumokėti iš karto, tai paprastai yra optimaliausias variantas, nes finansavimas yra pritaikytas būtent tokiai situacijai.

Klausimai, kuriuos reikėtų užduoti perkant naudotą automobilį Lietuvoje

Kiekvienam automobilio pardavėjui – ar tai būtų privatus asmuo, supirkėjas ar kitas perpardavėjas – turite užduoti bazinius klausimus apie automobilį. Žinoma, geriausia tiesiog atlikti VIN patikrą ir sužinoti visus svarbiausius automobilio istorijos faktus. Tačiau VIN patikra ne visada yra tinkamas pasirinkimas: kai kuriems tai gali būti per brangu, o kai kurie tiesiog neturi pakankamai žinių, kad galėtų ją atlikti.

Bet kuriuo atveju, pardavėjui privalote užduoti bent jau pagrindinius klausimus, kuriuos pateikiame žemiau:

 1. Kiek laiko automobilis buvo eksploatuojamas?
 2. Kiek kilometrų automobilis buvo nuvažiavęs (t.y. kokia jo rida)?
 3. Kada paskutinį kartą automobiliui buvo atlikta techninė apžiūra?
 4. Ar automobilis turi kokių nors defektų?
 5. Kokia yra automobilio istorija?
 6. Ar automobilis buvo patekęs į kokius nors eismo įvykius?

Jei sugebėsite tinkamai įvertinti šią informaciją ir pasiimsite iš šio straipsnio viską, ką turite pasiimti – naudoto automobilio pirkimas jums tikrai nebus sunki užduotis, nesvarbu ar pirksite jį per skelbimų portalus ar tiesiai iš automobilių supirkėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *