Kaip užregistruoti Lietuvoje įsigytą automobilį?

Kaip žinoma, nuo 2021 gegužės 1 d. pasikeitė Lietuvoje pirkto automobilio registravimo tvarka. Ji galioja perkant automobilį iš supirkėjo, perpardavėjo ar tiesiai iš kito vairuotojo (pvz. per skelbimų portalus). Jei nuo to laiko iki pat 2022 m. pabaigos nepirkote naujo automobilio, naujoji registravimo tvarka jums gali būti nežinoma. Šiame įraše įvardinsime konkrečius žingsnius, kuriuos reikia atlikti, jei norite paprastai ir greitai Regitroje užregistruoti Lietuvoje įsigytą automobilį.

  1. Įsitikinkite, kad parduodamo automobilio savininkas turi ir gali pateikti savininko deklaravimo kodą (SDK), kuris yra privalomas nurodyti parduodant automobilį Lietuvoje. Jei jums nebus pateiktas šis kodas, jūs Regitroje negalėsite užregistruoti transporto priemonės savo vardu.
  2. Perkant automobilį, pasirašykite automobilio pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje būtų nurodytas SDK, pardavimo kaina, rida, automobilio defektai, kita svarbi informacija.
  3. Po sandorio, kreipkitės į Regitrą ir deklaruokite transporto priemonės įsigijimą. Tą lengviausia padaryti internetu, www.regitra.lt interneto svetainėje.
  4. Automobilio pardavėjas per 5 d.d. nuo sandorio sudarymo turės patvirtinti, kad jūsų nurodyti duomenys yra teisingi.
  5. Jūs gausite naują SDK kodą, kurį turėsite panaudoti registruojant automobilį. Tuo pat metu galėsite išsirinkti savo automobilio numerio ženklus ir galutinai užregistruoti automobilį savo vardu.

Su Lietuvoje įsigyto automobilio registravimo ypatumais galite susipažinti ir Registros parengtame video įraše:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *