Naudoti automobiliai iš Vokietijos

Kai ateina laikas pirkti automobilį, turite daugybę galimybių. Galite pirkti naują automobilį iš prekybos atstovybės arba naudotą automobilį iš privataus pardavėjo. Kita galimybė – pirkti automobilį iš užsienio. Lietuvoje dažniausiai naudoti automobiliai perkami iš Vokietijos arba JAV. Tačiau Vokietija yra daug patrauklesnis pasirinkimas dėl mažesnės distancijos, mažesnių gabenimo išlaidų ir trumpiau trunkančio proceso.

Automobilių pirkimas Vokietijoje gali būti puikus būdas įsigyti aukštos kokybės transporto priemonę už mažesnę kainą nei perkant Lietuvoje. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos turite žinoti prieš pirkdami. Šiame straipsnyje aprašysime naudoto automobilio pirkimo iš Vokietijos procesą ir pateiksime patarimų, kaip užtikrinti, kad sandoris vyktų sklandžiai.

Patikimos platformos Vokietijoje paieška

Pirmiausia turite rasti patikimą svetainę arba platformą Vokietijoje, kurioje parduodami naudoti automobiliai. Yra keletas internetinių platformų, įskaitant mobile.de ir autoscout24.de, kuriose galite peržiūrėti tūkstančius Vokietijoje parduodamų transporto priemonių. Taip pat galite naudotis skelbimų svetainėmis, ieškodami automobilių jus dominančioje vietoje. Kai rasite automobilį, atitinkantį jūsų biudžetą ir poreikius, metas susisiekti su pardavėju ir derėtis dėl kainos ir pirkimo sąlygų.

Populiariausios svetainės naudotiems automobiliams Vokietijoje pirkti:

  1. Mobile.de
  2. Autoscout24.de
  3. Ebay Kleinanzeigen.de
  4. Auto.de
  5. Automobile.de
  6. Webauto.de
  7. PKW.de

Norimo automobilio paieška

Kai rasite norimą automobilį, svarbu jį apžiūrėti asmeniškai. Taip pat turėtumėte paprašyti automobilio istorijos ataskaitos. Šis dokumentas suteiks informacijos apie bet kokius eismo įvykius, didesnius remontus ar techninės priežiūros problemas, kurių automobilis turėjo praeityje. Taip pat pravartu prieš perkant automobilį jį apžiūrėti mechanikui, kad būtumėte tikri, jog variklis ir kitos sistemos veikia tinkamai.

Jei tokios galimybės neturėsite (tai vienas iš didesnių automobilio pirkimo užsienyje minusų), tuomet naudokitės tik patikimų auto pardavėjų paslaugomis. Taip pat galite pasinaudoti tarpininkų pagalba, kurie gali maksimaliai užtikrinti, kad perkamas automobilis tikrai atitiks skelbime esančią informaciją.

Specifikacijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį perkant naudotą automobilį iš Vokietijos

Pirkdami naudotą automobilį, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikras specifikacijas, kad būtumėte tikri, jog įsigyjate geriausią įmanomą transporto priemonę. Ieškokite automobilių, kurių rida nedidelė ir kurie yra geros būklės. Patikrinkite, ar automobilio salone nėra jokių nusidėvėjimo ar sugadinimo požymių. Įsitikinkite, kad visa automobilio viduje esanti elektronika veikia tinkamai. Jei yra galimybė, paveskite mechanikui apžiūrėti, ar nėra galimų variklio ar kitų sistemų problemų.

Jei perkate daužtą automobilį, įvertinkite, kiek Lietuvoje kainuos jo taisymas ir kiti darbai. Kai kuriais atvejais iš Vokietijos parsivežto daužto automobilio remonto kaštai Lietuvoje gali būti per dideli, kad pateisintų tokios transporto priemonės pirkimą užsienyje.

Jei įmanoma, derėkitės

Derėdamiesi su pardavėju, būtinai paruoškite visus dokumentus, kad pasibaigus sandoriui nekiltų painiavos dėl nuosavybės teisių. Jei įmanoma, samdykite profesionalų tarpininką, kuris turi vokiškų transporto priemonių pirkimo patirties. Jie galės įvertinti automobilio būklę ir jūsų vardu derėtis su pardavėju. Priklausomai nuo perkamos transporto priemonės tipo, taip pat gali prireikti, kad profesionalas ją apžiūrėtų dėl galimų mechaninių problemų.

Pasirūpinkite automobilio gabenimu

Kai susitarsite dėl kainos ir įsigysite automobilį, reikia pasirūpinti jo siuntimu arba gabenimu iš Vokietijos. Tai galima padaryti naudojantis automobilių pervežimo paslaugomis arba patiems išsinuomojus atitinkamą transportą. Kai automobilis atvyks į pasirinktą paskirties vietą, įsitikinkite, kad visi dokumentai yra vietoje, kad jį būtų galima be problemų įregistruoti Lietuvoje.

Užregistruokite automobilį Lietuvoje

Kai automobilis atvyks į Lietuvą, turėsite jį užregistruoti. Iš Vokietijos įsigytoms transporto priemonėms registracijos procesas šiek tiek skiriasi nuo įsigytų Lietuvoje. Prieš pradėdami šį procesą, būtinai pasitarkite su Regitra. Detalesnė informacija apie užsienyje įsigyto automobilio registraciją Lietuvoje pateikiama čia: užsienyje įsigyto automobilio registravimas.

Pirkdami automobilį Vokietijoje galite sutaupyti šimtus eurų ar dar daugiau. Taip pat galite gauti aukštos kokybės, ilgai tarnaujantį automobilį. Tačiau svarbu tinkamai pasirengti sandoriui, kad viskas vyktų sklandžiai ir pagal planą. Jei nesate tikri, ar sugebėsite tą padaryti, samdykite tarpininką, kuris turi patirties perkant ir gabenant automobilius iš Vokietijos į Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *