Automobilių pirkimas iš JAV

Automobilio pirkimas iš JAV ir jo gabenimas į Lietuvą gali atrodyti sudėtingai, bet tai – įgyvendinama užduotis. Žinant, į ką atkreipti dėmesį, suprantant su tuo susijusius procesus ir tinkamai pasiruošiant gabenimui, reikia apsvarstyti visus svarbius žingsnius perkant automobilį ir gabenant jį iš JAV į Lietuvą.

Pirmasis žingsnis šioje veikloje – nuspręsti, kokį automobilį norite įsigyti. Yra dešimtys Amerikos gamintojų, kurie siūlo kokybiškus automobilius su puikiomis funkcijomis už priimtiną kainą, todėl įvairių modelių analizė gali padėti susiaurinti jūsų pasirinkimą. Taip pat turėsite apsvarstyti, kaip automobilis bus vežamas; priklausomai nuo to, kaip jį gabensite, jūsų pasirinkimas gali būti ekonomiškesnis ir sumažinantis tikimybę, kad automobiliui kažkas atsitiks jį gabenant.

Taip pat turite pasirinkti jums reikalingas naujas ar naudotas automobilis. Dažniausiai iš JAV perkami ir į Lietuvą gabenami naudoti automobiliai. Tai – didžiausią ekonominę naudą teikiantis pasirinkimas. Dažniausiai naujus JAV pagamintus automobilius galite įsigyti ir pačioje Lietuvoje arba juos įsigyti ir atsigabenti iš kitos Europos Sąjungos ar trečiosios šalies.

Pasirinkę transporto priemonę ir nustatę, koks transportavimo būdas jai tinkamiausias, prieš susitardami su siuntėju, turėsite įsitikinti, kad visi reikalingi dokumentai yra tvarkingi. Be taikomų mokesčių, tokių kaip importo mokesčiai, muitai ir tvarkymo mokesčiai, pagal įstatymus arba siuntėjo prašymu taip pat gali būti reikalaujama pateikti tokius dokumentus kaip pardavimo važtaraščiai, eksporto deklaracijos, įgaliojimo dokumentai, kilmės sertifikatai, tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai, draudimo polisai (jei taikoma), karantino sertifikatai (jei taikoma), patikrinimo sertifikatai (jei taikoma), krovinio gabenimo manifestai (jei taikoma). Šių dokumentų gavimas, priklausomai nuo jų sudėtingumo, gali užtrukti savaites ar mėnesius, todėl planuokite atitinkamai.

Priklausomai nuo to, kurioje Lietuvos vietoje norite, kad transporto priemonė būtų pristatyta, ir kokio tipo krovinį pasirinksite, yra skirtingos importo taisyklės, kurių reikia laikytis. Pavyzdžiui: tam tikrų tipų transporto priemonėms gali reikėti specialių leidimų prieš jas gabenant per sieną. Prieš sudarydami bet kokius susitarimus su siuntėju, įsitikinkite, kad visi reglamentai buvo nuodugniai peržiūrėti ir jų laikomasi – jei to nepadarysite, gali tekti sumokėti dideles baudas arba net visiškai prarasti krovinį!

Gabenant automobilius iš JAV į Lietuvą, reikia ne tik susipažinti su vietos įstatymais, susijusiais su importuojamomis transporto priemonėmis, bet ir atkreipti dėmesį į keletą kitų dalykų, pavyzdžiui, gabenant automobilius į Lietuvą reikia atsižvelgti į gabenimui reikalingo konteinerio tipą ir (arba) dydį; dokumentų reikalavimus ir (arba) išlaidas, susijusias su reikiamų dokumentų gavimu; draudimo apsaugą ir (arba) pretenzijų nagrinėjimo procedūras, jei kas nors nutiktų gabenimo metu; bendrą gabenimo kainą, įskaitant paėmimo ir (arba) išvežimo mokesčius; tipinę gabenimo trukmę, priklausomai nuo to, kur ir kaip toli yra paskirties vieta, ir t. t. Glaudus bendradarbiavimas su patikimu siuntėju, kuris išmano tarptautinio automobilių vežimo taisykles, gali padėti užtikrinti, kad visas šis procesas vyktų sklandžiai – jis galės suteikti informacijos apie įvairius įstatymus, reglamentuojančius importą ir (arba) eksportą, taip pat duoti vertingų patarimų, kaip geriausiai paruošti transporto priemonę pervežimui.

Paskutinis žingsnis prieš išsiunčiant automobilį – užtikrinti, kad jis būtų tinkamai paruoštas kelionei, t. y. įsitikinti, kad visi skysčiai (alyva ir aušinimo skystis) yra pripildyti, akumuliatoriaus gnybtai švarūs ir sandarūs, padangos tinkamai pripūstos ir turi pakankamą protektoriaus gylį ir pan. Prieš kraunant į sunkvežimį ar konteinerį taip pat reikėtų atlikti išsamią vizualinę apžiūrą – apžiūrėti transporto priemonės išorę ir vidų, ar nėra kokių nors ne vietoje esančių daiktų (atsilaisvinusių laidų ir pan.). Kai viskas atrodo gerai, tvirtai pririškite automobilį sunkiasvoriais diržais – tai padės apsisaugoti nuo bet kokių smūgių ar sukrėtimų kelionės metu.

Automobilio pirkimo JAV privalumai

Automobilių pirkimas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir jų gabenimas į Lietuvą gali suteikti ir daug naudos. Vienas didžiausių privalumų – sutaupyti lėšų, nes Amerikoje pagaminti, bet daužti ar naudoti automobiliai garsėja aukšta kokybe, tačiau maža kaina. Vartotojai Lietuvoje galės įsigyti patikimą ir gerai pagamintą automobilį už nedidelę dalį kainos, kurią jie mokėtų už panašius modelius, pagamintus kituose pasaulio kraštuose. Be to, JAV pagaminti automobiliai paprastai turi daugiau funkcijų nei kitose šalyse pagaminti automobiliai, todėl pirkėjams suteikiama dar didesnė vertė.

Dar vienas privalumas perkant automobilius iš JAV ir atvežant juos į Lietuvą yra tas, kad Amerikos gamintojai savo transporto priemonėse naudoja iš prigimties patvarias medžiagas. Tai reiškia, kad šios transporto priemonės gali tarnauti ilgiau nei daugelis kitų rinkoje esančių automobilių, o tai reiškia, kad laikui bėgant jas reikės rečiau remontuoti ar keisti.

Apskritai automobilių pirkimas iš Amerikos ir saugus jų gabenimas į užsienį gali suteikti daug privalumų – sutaupyti išlaidų dėl mažesnių kainų (jei perkamas naudotas, daužtas ar nevažiuojantis automobilis) ir aukštesnės kokybės medžiagų; daugiau standartinių daugelio modelių funkcijų; ilgesnis tarnavimo laikas, dėl kurio laikui bėgant reikia mažiau remonto ir (arba) keitimo darbų; lengvesnė prieiga prie techninės priežiūros paslaugų teikėjų ir t. t. – tai suteikia Lietuvos vartotojams galimybę sėsti prie patikimos transporto priemonės vairo, nesugadinant banko!

Automobilių gabenimas iš Amerikos į Lietuvą tikrai gali atrodyti bauginantis, tačiau iš anksto atlikus tinkamus namų darbus ir glaudžiai bendradarbiaujant su patyrusiu siuntėju galima išvengti daugybės galimų kliūčių. Tai reiškia, kad galite nesunkiai įsigyti kokybišką Amerikoje pagamintą transporto priemonę už priimtiną kainą ir kartu saugiai ir efektyviai ją gabenti per vandenyną!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *