Kaip neįsigyti vogto naudoto automobilio?

Kaip neįsigyti vogto naudoto automobilio?

Jei renkatės naudotą automobilį, svarbu suprasti su kokiomis rizikomis galite susidurti. Viena iš tokių rizikų – įsigyti pavogtą automobilį. Kasmet pavagiama tūkstančiai automobilių visoje Europoje, įskaitant ir Lietuvą. Tuomet daugelis jų yra parduodami nieko neįtariantiems pirkėjams. Lietuvoje tai gali būti ne tik pavogtas vietinis automobilis, bet ir užsienyje pavogta ir čia nelegaliai atgabenta transporto priemonė. Jei nebūsite atsargūs, galite įsigyti pavogą naudotą automobilį su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

Pažiūrėkite į ženklus, kurie rodo, kad automobilis gali būti pavogtas. Skaitydami toliau, taip pat sužinosite, kaip išvengti įsigyti vogtą automobilį ar kitą vogtą transporto priemonę.

Pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į transporto priemonės savininko duomenis. Jei kas nors siūlo parduoti automobilį, kuris jam nepriklauso, yra tikimybė, kad jis gali būti vogtas. Pavyzdžiui, jei kas nors kreipiasi į jus su pasiūlymu įsigyti pigų naudotą automobilį ir neturi jo nuosavybės teisių arba registracijos dokumentų savo vardu, geriau pasitraukite iš sandorio ir nerizikuokite.

Jei perkate automobilį iš supirkėjo ar kito perpardavinėtojo, taip pat pasidomėkite jo reputacija. Tam tikslui galite paieškoti atsiliepimų internete, pažiūrėti, ar jo veikla įregistruota ir oficiali.

Taip pat turėtumėte sužinoti ir patikrinti automobilio VIN numerį, kad įsitikintumėte, jog jis sutampa su pavadinimu ir registracijos dokumentais. Jei VIN numeriai nesutampa, yra tikimybė, kad automobilis buvo pavogtas arba su juos yra kitų problemų. Šią informaciją galite patikrinti VIN patikros puslapiuose bei Regitroje.

Kitas riziką rodantis veiksnys – jei pardavėjas atrodo pernelyg norintis parduoti automobilį ir skubina jus viso pardavimo proceso metu. Jei sandoris atrodo pernelyg geras, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra. Būkite atsargūs, jei kas nors verčia jus pirkti automobilį, kol neturite laiko jo apžiūrėti ir tinkamai patikrinti. Taip pat transporto priemone pasidomėkite detaliau, jei automobilis yra parduodamas ženkliai žemesne nei rinkos kaina.

Taip pat visada turėtumėte atkreipti dėmesį į bet kokius automobilio pakeitimus ar pertvarkymus, kurie gali rodyti, kad automobilis buvo pavogtas ir vėliau pakeistas. Tokie dalykai kaip nauji dažai, trūkstamos dalys, įtartini VIN numeriai ir t. t. gali būti vogto automobilio požymiai.

Galiausiai svarbu atkreipti dėmesį, kad pirkti vogtą transporto priemonę yra neteisėta, net jei nežinote, kad ji buvo pavogta. Todėl prieš pirkdami naudotą automobilį visada imkitės visų priemonių, kad įsitikintumėte, jog automobilio pardavimo sandoris – teisėtas ir pasirašoma automobilio pirkimo-pardavimo sutartis – galioja.

Apibendrinant galima pasakyti, kad naudoto automobilio pirkimas gali būti keblus dalykas, ypač jei norite išvengti vogtos transporto priemonės pirkimo. Yra keletas dalykų, kurie gali rodyti, kad automobilis gali būti vogtas. Būtinai sužinokite automobilio VIN numerį ir pasinaudokite VIN patikros paslaugomis, apžiūrėkite, ar nėra jokių modifikacijų ar pakeitimų, ir būkite atsargūs, jei kas nors jus verčia pirkti automobilį. Imdamiesi šių veiksmų galite užtikrinti, kad perkamas automobilis nėra vogtas, o jūsų sandoris – teisėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *