Kas įtakoja jūsų automobilio vertę?

Automobilio kaina

Automobilio vertę lemia keli veiksniai, įskaitant jo markę, modelį, amžių, būklę ir ridą. Tačiau yra ir kitų, ne tokių akivaizdžių veiksnių, kurie taip pat gali turėti įtakos jo vertei. Štai keli dalykai, kuriuos reikėtų turėti omenyje, kai kitą kartą bandysite parduoti savo automobilį. Tie patys faktoriai įtakoja automobilio kainą automobilių supirkimo ar tiesioginio pardavimo atveju.

Automobilio markė ir modelis

Vienas iš pagrindinių dalykų, darančių įtaką automobilio vertei ir pardavimo ar pirkimo kainai, yra automobilio markė ir modelis. Su tuo susiję dalykai, kaip sportinis dizainas, prabangos pojūtis ar tam tikros automobilyje esančios funkcijos taip pat padidins jo perpardavimo vertę. Kita vertus, jei automobilis pasižymi dažnomis problemomis arba yra nebegaminamas, jo vertė greičiausiai bus mažesnė. Prieš teikiant pasiūlymą svarbu atlikti potencialaus pirkinio analizę ir išsiaiškinti, kiek kainuoja panašūs modeliai ir panašios markės automobiliai – tiek nauji, tiek naudoti.

Automobilio amžius ir būklė

Automobilio amžius ir techninė jo būklė turi ko gero didžiausią įtaką jo vertei. Žinoma, apynaujis mažiau vertingos markės automobilis nebus vertas daugiau nei kiek senesnis prabangios markės ir modelio transporto priemonė. Nepaisant to, automobilio pagaminimo metai ir jo techninė būklė – ko gero labiausiai jo vertę įtakojantys veiksniai.

Naujas automobilis, žinoma, bus vertas daugiau nei senas. Tačiau net ir tarp senų automobilių vieni yra vertingesni už kitus. Klasikinis automobilis, kuris buvo gerai prižiūrimas ir yra geros būklės, bus vertingesnis už seną daužtą kledarą.

Automobilio savybės taip pat turi įtakos jo vertei. Prabangus automobilis bus vertas daugiau nei paprastesnis, ekonominis modelis. O praktiškas šeimyninis sedanas paprastai bus mažiau vertingas už sportinį automobilį.

Automobilio rida

Automobilio rida yra dar vienas iš esminių veiksnių, darančių įtaką automobilio kainai. Kuo daugiau kilometrų automobilis yra nuvažiavęs (pagal odometro rodmenis), tuo jo vertė bus mažesnė. Taip yra todėl, kad rida gerai parodo, kiek automobilis yra nusidėvėjęs ir, priklausomai nuo jo markės ir modelio, kiek efektyviai ir be perdėtų ekspoatavimo išlaidų jis dar gali važiuoti.

Būtent todėl kai kurie pardavėjai yra linkę klastoti odometro rodmenis. Be tikslių ridos duomenų, sunku nustatyti tikslią automobilio techninę būklę ir kiek ilgai automobilis dar gali tarnauti naujam savininkui.

Kitos automobilio savybės ir priedai

Automobilio vertę taip pat lemia jo turimus funkcijos ir priedai, lyginant su kitais panašiais automobiliais. Jei automobilis turi prabangių funkcijų arba specialių parinkčių, jis bus vertas daugiau nei panašus automobilis, kuris tokių funkcijų neturi.

Apskritai, kuo brangesnis buvo automobilis, kai jis buvo naujas, tuo daugiau jis bus vertas dabar.

Automobilio istorija

Kai bandote nustatyti automobilio vertę, svarbi ir jo istorija. Jei automobilis buvo patekęs į avariją, jis gali būti ne toks vertingas. Tas pats pasakytina ir apie automobilį, kuris buvo labai nusidėvėjęs. Automobilis, kuris turėjo tik vieną savininką ir buvo gerai prižiūrimas, bus vertingesnis už automobilį, kuris buvo perduodamas iš vieno savininko kitam.

Todėl perkant automobilį rekomenduojama atlikti jo VIN patikrą, kuri leis sužinoti realią automobilio istoriją. Tokiu būdu sužinosite auto įvykius, kuriuose dalyvavo dominantis automobilis ir kitus dalykus, kurie gali įtakoti jo vertę. O jei automobilį parduodate, tai žinokite, kad jo istorijos, auto įvykių ir kitų jo vertę įtakojančių faktų nenuslėpsite, nes potencialus pirkėjas galės viską pamatyti VIN ataskaitoje.

Automobilio paklausa

Galiausiai, automobilio vertę nusako rinkos sąlygos: pasiūla ir paklausa. Kuo automobilis paklausesnis – tuo didesnė jo pirkimo ar pardavimo kaina ir vertė. Ir atvirkščiai – kuo automobilis mažiau paklausus, tuo mažesnės sumos galite už jį tikėtis.

Todėl pardavinėjant automobilį (arba jį perkant), visada yra svarbu įvertinti realią rinkos situaciją ir nuspręsti ar dabar yra tinkamas metas sandoriui. Jei pasiūloje yra daug panašių automobilių, tuomet natūralu, kad (su)pirkėjai turės didesnį pasirinkimą ir todėl turės daugiau įtakos pirkimo kainai nustatyti.

Bet svarbu suprasti, kad nė vienas iš čia aptartų faktorių automobilio vertės neįtakoja izoliacijoje nuo kitų faktorių. Tik vertinant juos visus kartu bendrai galima tiksliai nustatyti automobilio vertę. Būtent šią funkciją ir atlieka automobilių rinka: ar kalba eitų apie supirkėjus, ar apie visus pirkėjus bendrai paėmus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *