Patarimai, kaip prižiūrėti savo automobilį

Automobilio priežiūra

Kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai nemėgstate galvoti apie automobilio techninę priežiūrą. Tačiau tiesa yra ta, kad svarbu palaikyti gerą techninę automobilio būklę, jei norite, kad jis tarnautų ilgai, o jo vertė ir kaina – nekristų drastiškai ir greitai. Laimei, turime keletą patarimų, kurie padės palengvinti automobilio priežiūrą ir padės užtikrinti sklandų automobilio veikimą.

Svarbiausia – reguliari techninė priežiūra

Jei norite, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai, svarbiausia yra reguliari techninė priežiūra. Tai reiškia, kad reikia nuolat keisti alyvą, atlikti techninę apžiūrą, diagnostiką ir patikrinti padangų būklę, o esant reikalui – jas pakeisti. Geriausia, kad kartkartėmis visu tuo pasirūpintų profesionalus mechanikas, nes dalies darbų (pvz. automobilio diagnostikos) patys atlikti be būtinos įrangos tiesiog negalėsite.

Taip pat turėtumėte atlikti ir kitus reguliarius automobilio techninės priežiūros darbus, pavyzdžiui, pakeisti uždegimo žvakes ir oro filtrus. Šias užduotis paprastai nesunku atlikti patiems, tačiau jei nesate tikri, kaip elgtis, galite pasikonsultuoti su mechaniku.

Žinoma, techninė priežiūra gali būti brangi ir tai gali būti priežastis atsisakyti reguliaraus apsilankymo pas mechaniką. Tačiau tai pigiau nei pirkti naują automobilį. Taigi, jei norite, kad jūsų automobilis kuo ilgiau važinėtų, o jo nevertė nekristų per greitai, pasirūpinkite, kad jo techninė priežiūra būtų atliekama nuolat.

Kaip dažnai reikia atlikti automobilio techninę priežiūrą, priklauso nuo automobilio markės, modelio ir amžiaus, taip pat nuo jūsų vairavimo įpročių.

Nors dauguma automobilių gamintojų savo automobilius projektuoja taip, kad jie tarnautų daugelį metų, atlikdami minimalias technines apžiūras, svarbu nepamiršti, kad visi automobiliai susidėvi. Reguliariai atlikdami automobilio techninę priežiūrą, galite padėti išlaikyti gerą jo būklę ir galbūt išvengti brangiai kainuojančio vėlesnio remonto.

Kas įeina į automobilio techninės priežiūros paslaugas?

Įprastinė automobilio techninė priežiūra apima tepalų keitimą ir filtrų keitimą, taip pat visų pagrindinių komponentų, tokių kaip padangos, stabdžiai, išmetimo sistema ir t. t., vizualinę ir techninę apžiūrą, automobilio elektronikos ir kitų sistemų diagnostiką. Jūsų mechanikas taip pat patikrins, ar nėra variklio nuotėkio ar pažeidimų, ir papildys skysčių, pavyzdžiui, aušinimo skysčio ir langų plovimo skysčio.

Reguliariai tikrinkite automobilio skysčius

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų automobilis veiktų sklandžiai – reguliariai tikrinti skysčius. Tai apima alyvą, aušinimo skystį ir stabdžių skystį. Esant reikalui – skysčius pakeistikite. Tą galite padaryti tuo pačiu metu, kai automobilį vešite mechaniko apžiūrai.

Palaikykite gerą padangų būklę

Reguliarus padangų tikrinimas yra vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pailgintumėte jų tarnavimo laiką ir išvengtumėte problemų vairuojant. Bent kartą per mėnesį turėtumėte patikrinti padangų slėgį ir protektoriaus gylį. Slėgį galite patikrinti matuokliu degalinėje ar padangų parduotuvėje arba naudodamiesi padangų slėgio stebėjimo sistema (TPMS), jei turite tam galimybę.

Nepamirškite stabdžių

Jūsų stabdžiai yra viena svarbiausių automobilio dalių, todėl svarbu, kad jie gerai veiktų. Jei stabdžius apleisite, vėliau gali reikėtų mokėti nemažą sumą pinigų už jų remontą. Todėl geriausia bet kokias problemas šalinti pačioje užuomazgoje ir jas identifikuoti kaip įmanoma anksčiau.

Pateikiame keletą stabdžių priežiūros patarimų, kurių reikėtų nepamiršti:

  • Reguliariai tikrinkite stabdžius. Stabdžių trinkelių ir kaladėlių nusidėvėjimą turėtumėte tikrinti bent kartą per metus, o jei daug važinėjate – dažniau.
  • Nelaukite, kol stabdžiai pradės girgždėti, ir tik tada juos pakeiskite. Jei įjungę stabdžius girdite girgždesį, tai ženklas, kad stabdžiai susidėvėjo ir laikas patikrinti stabdžių kaladėlių būklę.
  • Atlikite stabdžių techninę priežiūrą pas profesionalų mechaniką. Kvalifikuotas mechanikas galės pastebėti visas galimas stabdžių problemas ir atlikti reikiamus remonto ar reguliavimo darbus.

Patikrinkite akumuliatorių

Vienas iš paprasčiausių ir svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pailgintumėte savo automobilio eksploatavimo laiką – reguliariai tikrinti akumuliatoriaus būklę ir įsitikinti, kad jis tinkamai pritvirtintas. Atsipalaidavęs akumuliatorius gali sukelti įvairių problemų – nuo didesnio elektrinių komponentų nusidėvėjimo iki užvedimo sunkumų.

Akumuliatoriaus įtampą multimetru reikėtų tikrinti bent kartą per mėnesį, o jei gyvenate vietovėje, kurioje vyrauja ekstremalios temperatūros – ir dažniau.

Be įtampos patikrinimo, taip pat turėtumėte apžiūrėti gnybtus ir jungtis, ar nėra korozijos požymių arba pažeidimų. Gnybtai turi būti švarūs ir sandarūs, o jei pastebėjote koroziją, galite ją nuvalyti sodos ir vandens tirpalu. Jei korozija didelė arba yra kitų pažeidimo požymių, geriausia akumuliatorių pakeisti.

Palaikykite automobilio švarą

Automobilio švara nėra pats svarbiausias automobilio techninę būklę ir jo vertę nusakantis dalykas, bet palaikydami automobilio švarą galite išvengti savo automobilio rėmo pažeidimų. Reguliariai plaudami automobilį pašalinsite kenksmingus nešvarumus ir kelių purvą, kurie gali sukelti dažų ir važiuoklės koroziją.

Be reguliaraus plovimo, taip pat turėtumėte reguliariai valyti automobilio saloną. Dulkių siurbliu išsiurbkite grindis ir apmušalus, nuvalykite prietaisų skydelį ir kitus kietus paviršius. Taip pašalinsite visas susikaupusias dulkes ir nešvarumus, kurie gali aptemdyti automobilio išvaizdą.

Žiemą nepamirškite nuvalyti ant automobilio susikaupusios druskos ar smėlio. Tai gali sukelti koroziją ir laikui bėgant pažeisti dažus.

Būkite atsargūs stovėdami saulėje arba esant ekstremalioms oro sąlygoms. Veikiami didelio karščio ar šalčio galite pažeisti dažų dangą ar net deformuoti automobilio dalis.

Būkite pasirengę nenumatytiems atvejams

Niekas niekada nesitiki, kad liks įstrigęs pakelėje, tačiau visada verta būti pasiruošusiam. Kiekvienas vairuotojas bagažinėje turėtų turėti bent jau nedidelį avarinių priemonių rinkinį. Tai gali būti paprasčiausia keletas butelių vandens, užkandžių, pirmosios pagalbos rinkinys, laidai ir žibintuvėlis. Jei gyvenate vietovėje, kurioje žiemos būna atšiaurios, taip pat galite apsvarstyti galimybę automobilyje laikyti antklodžių ir šiltų drabužių.

Turėkite reguliarios techninės priežiūros planą

Investuodami laiką į savo automobilį dabar, sutaupysite pinigų ir išvengsite galvos skausmo ateityje. Turėdami reguliarios techninės priežiūros planą, galite prailginti automobilio tarnavimo laiką ir išvengti brangiai kainuojančio remonto.

Laikydamiesi šių patarimų, galite užtikrinti, kad jūsų automobilis sklandžiai važiuotų ilgus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *