Automobilio finansavimas: paskola ar autolizingas?

Atėjus laikui pakeisti seną automobilį nauju, reikia apgalvoti daugybę dalykų. Vienas jų – susijęs su automobilio finansavimu. Ar rinktis automobilio paskolą, ar autolizingą? O gal automobilio pardavėjas (pvz. supirkėjas, perparduodantis naudotus automobilius) siūlo kitokias finansavimo galimybes (išperkamąją nuomą ir kt.)? Koks geriausias būdas gauti mažiausią palūkanų normą? Kaip sužinoti, ar įsigydami automobilį gaunate gerą pasiūlymą?

Tai – klausimai, kurie kyla visiems, kurie neturi atliekamų grynųjų pinigų automobilio pirkimui. Kai kuriems svarbiau patogumas ir galimybė finansavimą gauti greitai. O kitiems aktualiau maža palūkanų norma ir bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN). Pasižiūrėkime, kada kurį finansavimo sprendimą pasirinkti optimaliausia.

Automobilio finansavimas: paskola ir autolizingas

Automobilio finansavimo būdai

Automobilio finansavimas – tai vienos ar kitos formos paskola, padedanti sumokėti už automobilį. Paskolos palūkanų norma yra pinigų skolinimosi iš skolintojo kaina. Paskolos terminas – tai laikas, per kurį turite grąžinti paskolą. Kai finansuojate automobilį, sutinkate mokėti mėnesines įmokas skolintojui. Mėnesinę įmoką sudaro pagrindinė suma, t. y. suma, kurią pasiskolinote, palūkanos, t. y. pinigų skolinimosi kaina ir kiti mokesčiai (administravimo, sutarties sudarymo ir kt.).

Paskola automobiliui – standartinis finansavimo būdas. Ji veikia taip, kaip įprasta vartojimo paskola, o jos kaina skaičiuojama pagal aukščiau aprašytus principus. Automobilio paskolos atveju, jūs automobilį įsigyjate ir jo nuosavybės teisės priklauso jums.

Yra du pagrindiniai automobilių paskolų tipai: su užstatu ir be užstato. Automobilio paskola su užstatu – tai paskola, kuri užtikrinama įkeičiamu turtu, dažniausiai, automobiliu. Jei negrąžinate paskolos, skolintojas gali paimti jūsų užstatą, šiuo atveju – automobilį. Tuo tarpu paskola automobiliui be užstato nėra užtikrinama įkeistu turtu. Todėl jei nevykdote įsipareigojimų pagal paskolos be užstato sutartį, skolintaojas negali paimti jūsų užstato, t.y. automobilio.

Alternatyva paskolai – automobilių lizingas. Tokiu atveju jūs taip pat mokate lizingo įmokas pagal aukščiau aprašytus principus, bet automobilio nuosavybės teisės priklauso paskolos davėjui. Jos atitiks jums tik išsimokėjus lizingą. Tačiau automobilio galėsite naudotis visą lizingo mokėjimo terminą, jei įmokas atliksite laiku.

Tiek vieno, tiek kito finansavimo būdų galite ieškoti specializuotoje automobilio įsigijimo finansavimo įmonėje Mogo. Automobilių finansavimo paslaugas suteikia ir naudotų automobilių pardavėjas Longo. Įvairių finansavimo sprendimų gali pasiūlyti ir automobilių supirkėjai, tačiau dažniausiai dėl jų reikia derėtis atskirai, perkant automobilį iš supirkėjo. Automobilių supirkimo įmonės finansavimo sprendimus siūlo dažniau, nei supirkimu ir perpardavinėjimu užsiimantys fiziniai asmenys.

Kas įtakoja automobilio finansavimo kainą?

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad gautumėte paskolą ar lizingą su mažesne palūkanų norma ir tuo pačiu – mažesne BVKKMN.

Pirma, ieškokite skirtingų skolintojų. Palyginkite palūkanų normas ir sąlygas. Antra, turėkite gerą kredito balą. Kuo geresnis jūsų kredito reitingas, tuo mažesnė bus jūsų palūkanų norma. Trečia, susiraskite gerą kreditą turintį bendraskolį. Tai gali padėti gauti mažesnę palūkanų normą. Ketvirta, atlikite didelį pradinį įnašą. Kuo didesnė pradinė įmoka, tuo mažesnė bus jūsų palūkanų norma.

Be to, finansavimo kainai įtakos daro ir pasirinktos paskolos tipas. Auto paskolos su užstatu palūkanų norma paprastai būna mažesnė nei paskolos be užstato. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad gali skirtis ir auto paskolos bei auto lizingo kainos. Todėl palyginti reikėtų ne tik vienos finansavimo rūšies skolintojų pasiūlymus. Taip pat reikėtų palyginti ir paskolas automobiliui su automobilių lizingu.

Pagrindinis automobilio finansavimo trūkumas yra tas, kad ilgainiui už automobilį mokėsite daugiau. Taip yra todėl, kad už paskolą mokate palūkanas. Kitas trūkumas yra tas, kad autolizingo bei paskolos su įkeistu turtu atveju, negrąžinus paskolos ar neatlikus mėnesinių įmokų laiku, skolintojas gali paimti jūsų automobilį.

Bet jei jūs neturite bėdų su asmeninių finansų valdymo ir nemanote, kad susidursite su kokiomis nors problemomis grąžinant pasiskolintus pinigus, tuomet čia aprašyti automobilio finansavimo sprendimai gali būti puikus pasirinkimas, kai norite pakeisti seną automobilį nauju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *