Kaip apsaugoti automobilį nuo korozijos (rūdžių)

Automobilio rudys - korozija

Jei ketinate parduoti savo automobilį – nesvarbu ar supirkėjui, ar kitam vairuotojui – arba tiesiog norite, kad jis ilgai išliktų geros būklės, svarbu suprasti automobilio korozijos pagrindus. Ši problema gali turėti didelę įtaką automobilio vertei, todėl labai svarbu imtis priemonių, kad būtų išvengta rūdžių ir išspręstos visos su tuo susijusios esamos problemos. Šiame įraše aptarsime, kas sukelia automobilio koroziją, kaip jos išvengti ir ką daryti, jei rūdys jau įsitvirtino ant jūsų automobilio kėbulo.

Kas yra automobilio korozija?

Automobilio korozija – tai automobilio metalinių paviršių irimas dėl oksidacijos. Šį procesą paprastai sukelia rūdys, kurios yra cheminė reakcija, vykstanti geležiai sąveikaujant su oru ir vandeniu. Rūdys gali rimtai pažeisti automobilio kėbulą, rėmą ir variklį, todėl svarbu imtis priemonių joms išvengti.

Kaip ant automobilio susidaro rūdys?

Yra keli skirtingi būdai, kaip rūdys gali susidaryti ant automobilio. Vienas iš dažniausių būdų – sąlytis su kelio druska. Druskai patekus ant automobilio paviršiaus, metalas pradeda rūdyti. Štai kodėl svarbu reguliariai plauti automobilį žiemos mėnesiais (ir visus metus, jei gyvenate vietovėje, kurioje naudojama kelių druska).

Kitas rūdžių susidarymo būdas – sąlytis su rūgštinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, paukščių išmatomis ar medžių syvais. Šios medžiagos gali suardyti automobilio paviršiaus dažus ir dangą po dažų sluoksniu, todėl metalas tampa pažeidžiamas korozijos.

Galiausiai rūdys gali atsirasti ir dėl amžiaus bei atmosferos poveikio. Laikui bėgant net ir geriausiai apsaugotas automobilis ilgainiui surūdija. Todėl svarbu reguliariai tikrinti automobilį, ar nėra korozijos požymių, ir imtis priemonių jai išvengti.

Automobilio rūdžių požymiai

Yra keletas skirtingų požymių, kurie gali rodyti, kad automobilis rūdija. Vienas iš jų – metalo paviršiuje atsiradę maži, raudoni iškilimai. Šie iškilimai iš tikrųjų yra rūdžių sporos, kurios gali greitai išplisti, jei problema nebus sprendžiama iš karto.

Kitas rūdžių požymis – metalo paviršiuje atsiradusios mažos skylutės. Pirmiausia rūdys suardo dažus ir bespalvį sluoksnį, o paskui pradeda žiojėti pačiame metale. Prasidėjus šiam procesui, jis gali įsibėgėti labai greitai, todėl svarbu kuo greičiau spręsti susidariusią problemą.

Galiausiai galite pastebėti, kad pasikeitė automobilio metalo paviršiaus spalva. Rūdys paprastai sukelia rausvai rudos spalvos pakitimus, tačiau jos taip pat gali būti geltonos ar oranžinės spalvos milteliai.

Pastebėjus bet kurį iš šių požymių, svarbu nedelsiant imtis veiksmų. Kuo ilgiau lauksite, tuo didesnę žalą rūdys padarys jūsų automobiliui.

Dažniausiai pasitaikančios automobilio rūdžių atsiradimo vietos

Paprastai rūdys pirmiausia susidaro tose vietose, kur buvo pažeisti dažai arba kur metalas yra veikiamas drėgmės. Tai tokios vietos, pvz:

  • Automobilio apačioje, kur gali kauptis kelio druska;
  • Aplink ratų angas, kur gali patekti purvo ir kitų nešvarumų;
  • Ant bamperio, kur akmenys ir kitos nuolaužos gali nubraukti dažus;
  • Po variklio dangčiu, kur karštis ir drėgmė gali sukelti koroziją;
  • Aplink langus, kur gali kauptis lietus ir sniegas.

Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra daug kelių druskos ar kitų koroziją sukeliančių medžiagų, šioms vietoms galite skirti ypatingą dėmesį. Reguliariai apžiūrėdami automobilį, ar nėra rūdžių požymių, galite anksti pastebėti problemas ir išvengti rimtos žalos.

Kodėl svarbu išvengti automobilio rūdžių?

Automobilio rūdžių prevencija svarbi dėl kelių priežasčių.

Pirma, rūdys gali rimtai sugadinti jūsų automobilį. Jei rūdys nekontroliuojamos, jos gali suardyti metalinius automobilio paviršius, pažeisti konstrukciją ir padaryti automobilį nesaugiu važiuoti.

Antra, rūdys gali gerokai sumažinti jūsų automobilio vertę. Jei planuojate parduoti savo automobilį, dėl per didelio rūdžių kiekio jo pardavimo vertė gali labai sumažėti. Tai gali turėti įtakos tiek transporto priemonę bandant parduoti automobilių supirkėjui, tiek tiesiogiai kitam vairuotojui.

Galiausiai rūdys yra tiesiog negražios ir gadina estetinį jūsų automobilio vaizdą. Surūdijęs automobilis atrodo senas ir apleistas, todėl, saugodami savo transporto priemonę nuo korozijos, padėsite jai išlaikyti patrauklumą.

Kaip išvengti automobilio korozijos

Yra keli skirtingi dalykai, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte automobilio korozijos.

Pirma, būtinai reguliariai plaukite automobilį, ypač žiemos mėnesiais, kai naudojama kelių druska. Taip pat turėtumėte vengti statyti automobilį po medžiais ar kitose vietose, kur ant automobilio gali patekti rūgščių medžiagų. Jei gyvenate netoli pakrantės ir važiuojate greta esančiais keliais, būtinai nuplaukite automobilį švariu vandeniu po pasivažinėjimo paplūdimio teritorijoje, kad pašalintumėte druską, kuri gali sukelti koroziją.

Taip pat svarbu reguliariai apžiūrėti automobilį, ar nėra korozijos požymių. Atkreipkite dėmesį į bet kokius dažų burbuliukus ar atsilupusius dažus, nes tai ankstyvi rūdžių požymiai. Jei aptikote nerimą keliančių vietų, kuo greičiau jas sutvarkykite pas profesionalus.

Galiausiai, vienas geriausių būdų išvengti automobilio korozijos – investuoti į kokybišką apsaugą nuo rūdžių. Šios priemonės sudaro barjerą tarp jūsų automobilio metalinių paviršių ir gamtos veiksnių, todėl padeda išvengti rūdžių. Daugelyje naujų automobilių rūdžių apsaugos priemonės yra įmontuotos, tačiau jas galima naudoti ir įsigijus automobilį.

Ką daryti, jei rūdys jau atsirado

Jei ant automobilio aptikote rūdžių, svarbu nedelsiant imtis veiksmų.

Pirmiausia pašalinkite atsilupusius dažus ar koroziją. Tai galima padaryti vieliniu šepečiu, švitriniu popieriumi arba cheminiu rūdžių šalintuvu. Kai vieta bus švari, užtepkite specialiai surūdijusiems paviršiams skirtą gruntą.

Išdžiūvus gruntui, galima dengti nauju dažų sluoksniu. Jei rūdys padarė rimtų pažeidimų, gali tekti, kad pažeistą plokštę pakeistų specialistas. Sunkiais atvejais rūdys gali netgi pažeisti konstrukciją, todėl automobilį tampa nesaugu vairuoti. Tokiu atveju automobilį teks remontuoti arba keisti nauju.

Rūdys yra rimta problema, galinti turėti didelės įtakos automobilio vertei ir saugumui. Imdamiesi veiksmų, kad išvengtumėte korozijos ir išspręstumėte visas esamas problemas, galite padėti išlaikyti geriausią automobilio būklę ilgus metus. Tuo pačiu išlaikysite ir aukštą automobilio vertę, kas leis brangiau parduoti automobilį, kai ir jei nuspręsite jį parduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *