Automobilio apsauga: viskas, ką reikia žinoti

Turbūt kiekvienam transporto priemonės savininkui yra aktualus automobilio saugumas. Didėjant automobilių vagysčių skaičiui, svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių, kad apsaugotumėte savo automobilį nuo įsilaužėlių. Vagysčių sukeliami nuostoliai neapsiriboja vien tik pavogtais daiktais. Įsilaužimas palieka pėdsakų ant automobilio, kas sumažina jo pardavimo vertę ir nebeleidžia už jį gauti tokios kainos, kokią būtų galima gauti iki įsilaužimo. O jei įsilaužimo padariniais norima atsikratyti, tuomet gali reikėti išleisti papildomų pinigų remonto darbams.

Todėl tinkama automobilio apsauga – itin svarbi kiekvienam vairuotojui. Imdamiesi visų būtinų saugumo priemonių, jūs galėsite iki minimumo sumažinti vagysčių ir įsilaužimo tikimybę. Kokių priemonių automobilio saugumui užtikrinti galite imtis? Pateikiame svarbiausias iš jų.

Automobilio apsauga

Atkreipkite dėmesį, kur statote automobilį

Vienas geriausių būdų apsaugoti savo automobilį – statyti jį saugioje, gerai apšviestoje vietoje. Pastatę automobilį tamsioje ar nuošalioje vietoje, tapsite lengvu taikiniu vagims. Jei turite statyti automobilį tamsioje vietoje, pasirūpinkite, kad durys būtų užrakintos, o langai uždaryti. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę investuoti į automobilio signalizacijos sistemą, kuri atbaidys vagis ir įspės jus, jei kas nors bandys įsilaužti į jūsų automobilį.

Nepalikite vertingų daiktų automobilyje

Dar vienas dalykas, kurio reikėtų nepamiršti, – niekada nepalikite automobilyje vertingų daiktų, net jei jie yra paslėpti. Vagys dažnai gali pastebėti automobilyje esančius ar net paslėptus daiktus ir įsilaužti į jūsų automobilį, kad juos paimtų. Jei automobilyje turite palikti vertingų daiktų, būtinai padėkite juos bagažinėje, kad jų nebūtų matyti.

Išimkite garso sistemą ir palydovinę navigaciją

Išlipdami iš automobilio būtinai ištraukite ir pasiimkite su savimi garso ir vaizdo sistemą bei palydovinę navigaciją. Šie daiktai dažnai tampa vagių taikiniu, todėl geriausia juos išimti iš automobilio prieš jį priparkuojant. Jei turite integruotą stereo sistemą, būtinai ją išjunkite, kad vagys negalėtų ja pasinaudoti, norėdami patekti į jūsų automobilį.

Investuokite į sekimo įrangą

Dar vienas geras būdas apsaugoti savo automobilį – investuoti į geros kokybės automobilio sekimo įrangą. Taip galėsite sekti savo automobilį, jei jis kada nors būtų pavogtas, taip pat padėsite policijai greičiau jį surasti vagystės atveju. Tačiau būtinai įsitikinkite, kad pasirinkote patikimo gamintojo įrangą bei pasirūpinkite, kad įrenginys būtų tinkamai sumontuotas, geriausia su profesionalo pagalba.

Nepalikite užvesto automobilio

Taip pat niekada nepalikite automobilio užvesto, net jei ketinate išlipti ir automobilį be priežiūros palikti tik akimirką. Taip yra todėl, kad vagys gali greitai įšokti į automobilį ir išvažiuoti su jūsų automobiliu. Jei dėl kokių nors priežasčių automobilio variklis privalo būti paliktas įjungtas, savo transporto priemonę būtinai pastatykite tokioje vietoje, kad galėtumėte jį matyti.

Pagalvokite apie vairo užraktą

Vairo užraktas – tai fizinis įtaisas, kuris neleidžia vagims važiuoti jūsų automobiliu. Tai puikus būdas atbaidyti vagis ir apsunkinti jiems galimybę pavogti jūsų automobilį. Įsitikinkite, kad pasirinkote aukštos kokybės užraktą ir kad jį sumontavo profesionalas.

Įdiekite imobilizatorių ir signalizaciją

Imobilizatorius neleidžia užvesti automobilio be tinkamo rakto. Tai puikus būdas atbaidyti vagis, nes jūsų automobilis nenebus lengvu grobiu. Signalizacija taip pat padės atbaidyti vagis ir perspės jus, jei kas nors bandys įsilaužti į jūsų automobilį.

Įsigykite visapusišką draudimą

Įsitikinkite, kad jūsų automobilis apdraustas visapusišku draudimu. Jis padengs jūsų nuostolius, jei automobilis bus pavogtas arba apgadintas per avariją.

Naudokite kameras automobilyje

Automobilyje įrengtos kameros yra puikus būdas atbaidyti vagis ir padėti policijai surasti jūsų automobilį, jei jis kada nors būtų pavogtas. Kameros įrašinėja jūsų automobilio vidaus ir išorės vaizdo įrašus, kurie gali būti naudojami vagišiui nustatyti ir jūsų automobiliui susigrąžinti.

Saugokite savo raktelius

Galiausiai pasirūpinkite, kad jūsų automobilio rakteliai būtų saugūs. Nepalikite jų matomoje ar lengvai pasiekiamoje vietoje. Jei turite atsarginį raktą, būtinai laikykite jį saugioje vietoje, kur apie jį žinote tik jūs.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite padėti apsaugoti savo automobilį nuo įsilaužimų, vagysčių ir nelaimingų atsitikimų. Atminkite, kad jūsų automobilis yra didelė investicija, todėl svarbu imtis reikiamų veiksmų, kad jis būtų saugus ir jo vertė būtų išsaugota, o jai atstatyti nereikėtų didelių išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *