Automobilių utilizavimas

Jūsų kieme vietą užima senas, nebenaudojamas ir nebevažiuojantis automobilis? Jei nebeketinate jo naudoti, tai geriausias būdas yra priduoti jį utilizavimui. Tai yra legalus ir pelningas būdas atsikratyti automobiliu, kuris nebeatlieka jokios funkcijos.

Automobilis nebūtinai gali būti nebevažiuojantis ar nebetinkamas ekspoatuoti. Jis paprasčiausiai gali būti surudijęs, daužtas, apgadintas, nebepataisomas, turintis defektų ar nenaudojamas dėl kitų priežasčių. Tačiau tai atvejais, kai automobilis yra nebeeksploatuojamas, jo utilizavimas tampa ne tik rekomenduojamu ar galimu, bet ir būtinu. Neutilizavus tokio automobilio arba nepadarius to tinkamai, galite sulaukti baudos. Apie tai, ką daryti su nebenaudojamu automobiliu, jau esame rašę. Čia detaliau pristatysime automobilio utilizavimą, kaip vieną iš galimų tokios problemos sprendimo būdų.

Kaip automobilį utilizuoti tinkamai?

Jokiais būdais neturėtumėte bandyti automobilio utilizuoti (sunaikinti) patys. Nebeeksploatuojamas automobilis yra priskiriamas prie pavojingų atliekų, todėl jo utilizavimu gali užsiimti tik tam specialią licenciją turinčios įmonės. Jų Lietuvoje šiuo metu yra apie 500. Nepamirškite, kad tinkamai neutilizavimus ir neišregistravus automobilio, ateityje galite susidurti su turto deklaravimo sunkumais ar administracinėmis nuobaudomis (pvz. jei gyvenate bute ir transporto priemonę laikote daugiabučio kieme).

Vienas iš būdų sunaikinti seną transporto priemonę yra pristatyti ją į automobilių utilizavimo aikštelę. Ją nesunkiai rasite didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar regionų centruose. Bet toks pasirinkimas reiškia, kad visus dokumentus turėsite susitvarkyti patys (pvz. turėsite patys išregistruoti savo automobilį). Taip pat turėsite patys pristatyti automobilį į tam skirtą vietą.

Kitas būdas – pasinaudoti automobilių utilizavimu galinčių užsiimti įmonių paslaugomis arba automobilį parduoti supirkėjui, kuris pasirūpins jūsų mašina. Labai dažnai būtent automobilių supirkimu užsiimančios įmonės ir turi leidimą utilizuoti automobilius. Tokiu būdu galėsite atsikratyti vietą užimančiu automobiliu ir dėl to nereikės sukti galvos. Automobilį pasiims, utilizuos ir dokumentus sutvarkys pats supirkėjas. O jūs iš to dar ir uždirbsite.

Jei automobilį priduodate tiesiai utilizavimo paslaugą teikiančiai įmonei, proceso pabaigoje gausite tai patvirtinantį dokumentą – ENTP (Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą).

Kiek galima uždirbti iš automobilių utilizavimo?

Atsižvelgiant į automobilio būklę, markę ir modelį, dažniausiai jį parduoti galite už kelis šimtus eurų. Tai – labiausiai įtakoja automobilio vertę, jei jį parduosite supirkėjams. Utilizavimo atveju taip pat svarbi ir automobilio masė, kuri tiesiogiai įtakoja metalo vertę.

Taip parduodamo automobilio vertę taip pat įtakos jo dalių ir detalių būklė bei vertė. Kuo automobilis naujesnio ir vertingesnio modelio – tuo už daugiau galėsite jį parduoti. Jei nuspręsite automobilį išardyti ir pasiimti jo dalis sau – tai atitinkamai įtakos ir automobilio kainą.

Tačiau konkreti suma yra vertinama individualiai su supirkėju, todėl jos įvardinti nežinant konkretaus automobilio – neįmanoma.

Kaip gauti valstybės skiriamą 1000 eurų išmoką už taršaus automobilio utilizavimą?

Kita vertus, valstybė skiria 1000 eurų kompensaciją kai kurių automobilių utilizavimui. Kompensacija už seno automobilio utilizavimą yra skiriama įsigyjant naują automobilį. Tiek utilizavimui priduotas, tiek naujai įsigyjamas automobilis turi atitikti šiame paveikslėlyje išdėstytas sąlygas sąlygas:

Daugiau informacijos apie tai ieškokite apva.lt puslapyje.

Tačiau jei jus domina ši kompensacija, tačiau nesate susidūręs su automobilių utilizavimu, rekomenduojame kreiptis į patyrusias automobilių supirkimo įmones. Jos pasirūpins visu procesu, kad gautumėte jums priklausančią kompensaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *