Ką daryti su senu, nenaudojamu automobiliu?

Senų automobilių supirkimas

Senas, nevažiuojantis automobilis gali ne tik bereikalingai užimti vietą. Jis gali kelti ir daugiau problemų, o juo atsikratyti taip pat gali būti nelengva. Pavyzdžiui, eksploatuoti nebetinkamos transporto priemonės turi griežtai apibrėžtas taisykles, kas ir kaip gali tokius automobilius surinkti ir apdoroti. Nors ne visi seni ir nenaudojami automobiliai yra nebetinkami eksploatuoti. Bet tai – ne vienintelė tokių transporto priemonių keliama problema, o toks jų utilizavimas – ne vienintelis problemos sprendimo būdas. Pavyzdžiui, automobilių supirkimas taip pat gali išspręsti seno, nenaudojamo automobilio problemą.

Nenaudojamas automobilis prieš neeksploatuojamą

Viena iš dažniausiai kylančių sunkumų dėl nebevažiuojančio automobilio yra jo užimam vieta. Jei gyvenate nuosavame name, tai didelės problemos nesukels. Tačiau daugiabučių namų gyventojai, kurie turi dalintis bendru kiemu ir bendra automobilių stovėjimo aikštele – visai kita istorija.

Nenaudojamo automobilio laikymas kieme gali iššaukti skundų savivaldybei, Viešosios tvarkos skyriui ir net Kelių policijai. Už „neeksploatuojamą, paliktą be priežiūros transporto priemonę“ yra net numatoma administracinė nuobauda.

Tačiau ne kiekvienas nevažiuojantis ar tiesiog nenaudojamas automobilis yra laikytinas „neeksploatuojamu“. Tokiais yra laikomi tik visiškai neprižiūrimi ir akivaizdžiai nebetinkami naudojimui automobiliai.

Akivaizdu, kad neeksploatuojamas automobilis gali prišaukti net administracinę nuobaudą, o tam užtenka tik anoniminio skundo. Be to, toks skundas gali reikšti ir tai, kad licenciją turinti įmonė galės tiesiog išsivežti jūsų transporto priemonę utilizavimui. Todėl geriausia, jei sprendimą dėl tokio automobilio likimo priimsite patys. Taip išvengsite ne tik baudos, bet ir nemalonumų bei pykčių su kaimynais.

Nebandykite automobilio utilizuoti patys

Jei automobiliu naudotis nebeketinate, tai dar nereiškia, kad galite jį utilizuoti patys. Tokių automobilių ardymas yra galimas tik turint tam leidimą ir atliekant tai pagal griežtas taisykles, kad būtų išvengti taršos ir neigiamo poveikio žmonių sveikatai.

Suprantama, kad taip pat negalima palikti automobilio sąvartynuose, miškuose ar kitose vietose. Kaip ir tokių automobilių laikymas kieme, tai gali prišaukti nemalonumus. Todėl utilizavimą reikėtų palikti tą profesionaliai galinčioms atlikti įmonėms. Į jas galite kreiptis tiesiogiai arba per automobilių supirkėjus, kurie visą šį darbą galės padaryti už jus.

Išregistruokite automobilį, kurio nebeketinate naudoti

Jei automobilį ketinate sunaikinti, jį privalu išregistruoti. Tą galite padaryti „Regitroje“ arba per šios įmonės internetinė savitarnos sistemą. Žinoma, paprasčiausia tą padaryti paliekant tai supirkėjui, nes supirkdami mašinas, jie pasirūpina ir visa dokumentacija, nebent yra sutariama kitaip. Apie patį automobilio išregistravimą jau rašėme.

Senų automobilių supirkimas – finansiškai palankiausia išeitis

Kalbant ne vien tik apie neeksploatuojamus automobilius, bet ir apie tuos, kurie yra tiesiog seni ir nenaudojami, visada reikėtų apsvarstyti ir automobilių supirkimo variantą. Jei mašinos naudoti nebeketinate, tuomet parduodami ją supirkėjui ne tik atlaisvinsite vietą, bet dar ir gausite finansinę grąžą.

Jums taip pat nereikės sukti galvos dėl logistikos ir dokumentų tvarkymo. Mašinų supirkėjai visada patys atvažiuoja pasiimti transporto priemonės, paruošia pirkimo-pardavimo sutartį ir sutvarko visus kitus būtinus dokumentus.

Visai nesvarbu, jei jūsų automobilis yra senas, nevažiuojantis, neturintis techninės apžiūros dokumentų ir pan. Tai gali įtakoti kainą, kurią pasiūlys supirkėjas, bet tai nepakeis supirkėjo noro nupirkti iš jūsų automobilį. Be to, dėl didelės tarpusavio konkurencijos tarp visoje Lietuvoje veikiančių auto supirkėjų, jums nereikia baimintis, kad gausite per mažą kainos pasiūlymą. Dabar yra įprasta, kad supirkėjas jums pasiūlys tokią kainą, kuri realiai atitinka esamą rinkos situaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *