Kasko draudimas: kas tai ir kaip tai veikia?

Kasko draudimas – neprivalomas, savanoriškas automobilio draudimas. Tai – visų rizikų draudimas, kuri gali pasiūlyti plačią automobilio draudimo apsaugą bei įvairias papildomas naudas vairuotojams. Konkrečios Kasko draudimo sąlygos bei jo teikiamos naudos priklauso nuo pasirinkto draudėjo.

Išskyrus pagrindinius Kasko draudimo taisyklėse numatytus nedraudžiamuosius įvykius, Kasko draudimas atlygina bet kokią žalą, padarytą jūsų transporto priemonei. Tarp draudžiamų ir atlygintinų įvykių yra:

 • automobilio vagystė ar apiplėšimas;
 • vandalizmo atvejis;
 • susidūrimas su kliūtimi, gyvūnų ar kita transporto priemone;
 • stichinės nelaimės ar gaisro padaryta žala;
 • nuvažiavimas nuo kelio;
 • transportavimo ar remonto metu padaryta žala automobiliui;
 • kiti eismo įvykiai kelyje.

Kasko draudimas taip pat atlygina žalą, jei įvykio kaltininkas yra apdrausto automobilio vairuotojas arba kaltininkas nėra nustatomas.

Pasirinkus apdrausti transporto priemonę Kasko draudimu, taip pat reikės pasirinkti išskaitos (franšizės) dydį. Tai yra nuostolių dalis, kurią draudžiamojo įvykio atveju apmoka pats klientas. Kuo didesnė išskaita – tuo mažesnė draudimo įmoka.

Kasko draudimas taip pat siūlo papildomą apsaugą. Pavyzdžiui, papildomos automobilio įrangos draudimą, augintinių draudimą, pagalbą kelyje visą parą bet kurioje Europos valstybėje. Taip pat, priklausomai nuo konkrečių draudimo sąlygų, draudėjas gali pasiūlyti pakaitinį automobilį tol, kol bus remontuojama apdrausta transporto priemonė.

Apdraudus automobilį Kasko draudimu, jo remontas iki tam tikro termino gali būti atliekamas naudojant tik originalias gamintojo atsargines dalis, remontą atliekant tik oficialiuose, draudėjo patvirtintuose dirbtuvėse. Nebent pasirinktas draudimo planas numato kitaip.

Konkrečios Kasko draudimo sąlygos (pvz. kada yra taikoma 0 Eur išskaita) gali kisti priklausomai nuo pasirinkto draudėjo bei konkretaus Kasko draudimo plano (jei toks pasirinkimas yra). Pavyzdžiui, kai kurie draudėjai gali taikyti papildomas naudas, jei kartu su Kasko draudimu yra perkamas ir privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas.

Kaip apdrausti transporto priemonę Kasko draudimu?

Konkrečią draudimo eigą numato kiekvienas draudėjas atskirai. Tačiau preliminariai, apsidrausti galima taip:

 1. Pasinaudojus Kasko draudimo skaičiuokle ir įvertinus apskaičiuotas draudimo įmokas;
 2. Pasirinkus vieną iš mokėjimo periodiškumų;
 3. Sudarius sutartį su draudėju;
 4. Atsiuntus apdraustos transporto priemonės nuotraukas draudėjui.

Dėl Kasko draudimo galima kreiptis į Balcia, BTA, Compensa, ERGO, If, Gjensidige ar Lietuvos draudimo įmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *