Kokiu tikslu yra superkami automobiliai?

Automobilių supirkimo nauda

Iš esmės yra du pasirinkimai, kai reikia parduoti savo automobilį. Vienas – tiesioginis pardavimas naudoto automobilio asmeniniam naudojimui ieškančiam pirkėjui. Antras – pardavimas automobilių supirkėjui, kuris profesionaliai superka naudotus, įvairios būklės automobilius. Abu pardavimo būdai turi savų privalumų ir trūkumų. Bet apie juos čia nekalbėsime, nes apie tai jau esame rašę kitur: skaitykite straipsnį „Kaip greitai parduoti automobilį?“

Vietoje to, pakalbėsime apie tai, kokiu tikslu automobilių supirkėjai perka transporto priemones. Tai yra, kokią finansinę naudą jie iš to gauna.

Pirmiausia reikėtų atkreipti skaitytojo dėmesį, kad automobilių supirkimas leidžia (su)pirkėjui transporto priemonę nusipirkti šiek tiek pigiau, nei rinkos kaina. Tai – tiesioginė finansinė nauda (su)pirkėjui. Žinoma, tai reiškia, kad pardavėjas parduoda šiek tiek žemiau rinkos kainos. Bet kaip kompensaciją, transporto priemonės pardavėjas ją parduoti gali daug greičiau nei alternatyviais būdais. Tai – savotiška kaina už tai, kad automobilis parduodamas labai greitai (dažniausiai – per 24 valandas).

Anksčiau automobilių supirkimas buvo tik paskutinis pasirinkimas, kai pinigų reikėdavo tikrai labai greitai. Tiesiog supirkėjai pasiūlydavo kainą, kuri būdavo daug žemesnė už rinkos. Tačiau laikui bėgant, atsiradus daug daugiau profesionalių supirkėjų, padidėjus konkurencijai ir atsiradus būdų palyginti skirtingų supirkėjų siūlomas kainas, supirkimo kainos vis labiau artėjo prie rinkos vidurkio. Todėl dabar skirtumas tarp jų siūlomų kainų ir to, ką galite gauti automobilį pardavinėdami patys yra daug mažesnis, nei anksčiau. Tai prisideda prie padidėjusio automobilių supirkimo paslaugos paklausumo.

Nepaisant to, vis tiek reikėtų suprasti, kad rinkos kainos už savo automobilį, kai jį parduodate supirkėjui, tikrai negausite. Visgi supirkėjai taip pat turi uždirbti iš šios transakcijos, nes galiausiai jų uždirbamas pelnas netiesiogiai ateina iš skirtumo tarp jų mokamos kainos ir tos, kurią diktuoja rinka. Todėl jei kalbame apie brangų automobilio pardavimą, tai supirkimo atžvilgiu apie tai galime kalbėti tik santykinai: brangiau supirkėjams parduoti galite, bet tik pačios automobilių supirkimo rinkos kontekste. Tai yra, supirkėjai siūlo skirtingas supirkimo kainas, todėl tikrai turite pasirinkimą pasirinkti geriausią pasiūlymą tarp jų.

Tačiau lieka atviras klausimas: ką supirkėjas daro su įsigytu automobiliu? Atsakymas pakankamai paprastas: jie automobilį perparduoda galutiniam jo naudotojui. Tačiau jie ne tiesiog jį perparduoda, bet sutvarko viską, kas galėtų padidinti transporto priemonės kainą.

Beveik visi supirkėjai turi ryšių su pavieniais mechanikais ar autoservisais, kurie gali pigiau sutvarkyti techninius automobilio trūkumus. Jie taip pat dažniausiai gali pigiau gauti reikalingų automobilio dalių ir detalių, kas leidžia ekonomiškai naudingiau paruošti automobilį naudojimo bei pardavimui. Galiausiai, turėdami patirties ir įgūdžių, jie apskritai gali greitai išspręsti visas technines transporto priemonės problemas, praeiti techninę apžiūrą ir užtikrinti, kad automobilio pirkėjas galės iš karto naudotis savo pirkiniu.

Tai yra automobilių supirkimo logika. Bet ji nebūtinai turi būti nenaudinga kažkuriai pusei. Jei jūs pats bandytumėte tvarkyti automobilį ir pilnai paruošti jį pardavimui, tuomet galutinė pardavimo kaina vis tiek būtų tokia, kad iš papildomų korekcijų jūs neuždirbtumėte. Tuo tarpu supirkėjas iš to uždirbti gali dėl savo ryšių ir profesinės patirties. Na, o jūs galite atsikratyti automobilio, kuris savo esamoje būklėje yra nenaudojamas ir todėl jums praktiškai bevertis.

Tokia pati logika galioja ne tik daužtų, nevažiuojančių ar kitaip techniškai netvarkingų automobilių atveju. Supirkėjai taip pat perka ir kitas – net visiškai sveikas – transporto priemones, kurias taip pat perparduoda brangiau galutiniam naudotojui.

Dabar turėtų būti aišku, kodėl yra superkami automobiliai ar kitos transporto priemonės, kokią naudą iš to gauna supirkėjai ir tuo pačiu, ko iš viso to galite tikėtis jūs, nusprendęs parduoti savo automobilį supirkėjui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *