Kaip tapti automobilių supirkėju?

Automobilių rinka visada yra aktyvi, nes keičiantis mūsų gyvenimo būdui ir poreikiams, o taip pat augant pajamoms ir gyvenimo lygiui visada reikės naujų automobilių. Todėl automobilių rinka yra gera terpė užsidirbti ir vis daugiau žmonių nori išmokti pirkti ir perparduoti automobilius. Tai – jau kelis dešimtmečius Lietuvoje klestintis verslo modelis. Automobilių supirkėjai superka automobilius už mažesnę kainą tam, kad galėtų juos perparduoti brangiau. Kartais yra superkami automobiliai ir nieko nekeitus jie perparduodami kitur, pvz. Ukrainoje, Kazachstane ar kitoje valstybėje, kurioje yra paklausa naudotiems automobiliams iš Lietuvos. Kitais atvejais supirkėjai superka daužtus ar kitokių defektų turinčius automobilius, juos suremontuoja ir parduoda brangiau čia pat Lietuvoje.

Nors tai gali atrodyti rizikingas verslas, negarantuojantis pelno, laikymasis kelių paprastų taisyklių gali padėti pradedantiesiems automobilių supirkėjams padidinti savo sėkmės galimybes.

 1. Supraskite rinkos sąlygas. Kiekvienam automobilių supirkėjui labai svarbu žinoti automobilių rinkos ir pramonės tendencijas. Turite būti susipažinęs su naujausiais naujų automobilių modeliais, jų savybėmis, funkcijomis ir kainomis, kad pirkdami ir parduodami galėtumėte priimti pagrįstus ir svarbiausia pelningus sprendimus. Stebėdami populiarius automobilių gamintojus ir atidžiai sekdami automobilių naujienas, įgysite pranašumą rinkoje.
 2. Pasirinkite tinkamus automobilius supirkimui. Kai kurie automobiliai bus pelningesni už kitus. Renkantis, kokius automobilius pirkti, svarbu atsižvelgti į transporto priemonės markę, modelį, amžių ir būklę. Taip pat pravartu ištirti dabartinę automobilio rinkos vertę, kad galėtumėte nusipirkti pigiai ir parduoti brangiai.
 3. Ieškokite, kur pigiai pirkti automobilius. Yra kelios galimybės, kai reikia rasti automobilių, kuriuos galima pirkti pigiai ir perparduoti brangiau. Galite ieškoti skelbimų internete, dalyvauti aukcionuose arba tiesiogiai susisiekti su pardavėjais. Kiekviena galimybė turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tą, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius. O dar geriau išnaudoti absoliučiai visas auto rinkos suteikiamas galimybes, net ir tas, kurios iš pažiūros gali atrodyti mažiau patrauklios.
 4. Žinokite, kaip derėtis. Vienas svarbiausių kiekvieno automobilių perpardavėjo įgūdžių yra gebėjimas sėkmingai derėtis. Tai reiškia, kad reikia žinoti, kaip derėtis dėl kainų ir gauti geriausius automobilių pasiūlymus. Tačiau neperspauskite, nes automobilių supirkimą žmonės renkasi jau ir taip pasiryžę gauti kiek mažesnę nei rinkos kainą. Perspausdami klientus derybose, jūs galite paprasčiausia juos prarasti.
 5. Raskite, kur pigiai sutvarkyti naudotus automobilius perpardavimui. Nusipirkę naudotą automobilį su defektais, prieš jį parduodami turėsite jį sutvarkyti iki geriausios jo būklės. Tai reiškia, kad reikia sutvarkyti visas mechanines ar kosmetines problemas, kurios gali atbaidyti potencialius pirkėjus. Tai galite padaryti patys arba nuvežti automobilį profesionaliam mechanikui. Geriausia, jei turite galimybių automobilių remontą atlikti pigiau nei rinkos kainomis. Tai garantuos didesnį pelną parparduodant nusipirktą transporto priemonę su defektais.
 6. Reklamuokite savo verslą. Kai viską paruošite, laikas pradėti reklamuoti savo verslą. Tai galite daryti naudodami internetinius skelbimus – tai yra pasirinkimas nr. 1 tarp daugelio auto supirkėjų. Bet nepamirškite išnaudoti ir kitų galimybių. Svarbiausia, įsitikinkite, kad potencialūs klientai žino, ką parduodate ir kaip su jumis susisiekti.
 7. Sukurkite rinkodaros strategiją. Kad sėkmingai dirbtumėte automobilių supirkėju, turite sugebėti veiksmingai reklamuoti savo verslą. Tai apima patrauklių reklamų ir skelbimų kūrimą, dalyvavimą socialiniuose tinkluose ir bendravimą su potencialiais klientais įvairiais kanalais.
 8. Susikurkite gerą reputaciją. Kiekvienam automobilių supirkėjui yra itin svarbi jo reputacija. Įsitikinkite, kad visada laikotės savo pažadų ir su klientais elgiatės sąžiningai. Jei būsite žinomi kaip sąžiningi ir patikimi, žmonės bus labiau linkę su jumis bendradarbiauti. Nepamirškite, kad vienas netinkamas sandoris gali reikšmingai neigiamai paveikti jūsų supirkimo verslą, nes žmonės, ieškodami supirkėjų, dažnai skaito atsiliepimus internete. Savo reputaciją auto supirkimo sferoje taip pat galite kurti dalyvaudami interneto forumuose, diskusijose socialiniuose tinkluose, rašydami straipsnius ar tinklaraščio įrašus apie savo veiklą.
 9. Susikurkite veiklos pamatus internete. Norint pasiekti platesnę auditoriją, pravartu savo verslą plėtoti internete. Tai galima padaryti sukuriant svetainę ir paskyras socialiniuose tinkluose, taip pat paskyras automobilių skelbimų svetainėse bei kitur, kur yra suteikiama tokia galimybė. Nepamirškite užsiregistruoti VisiSupirkejai.lt projekte ir gauti automobilių supirkimo pasiūlymus į savo el. pašto dėžutę. Būtinai pateikite visą savo kontaktinę informaciją ir išvardykite superkamų automobilių tipus.
 10. Užtikrinkite kokybišką klientų aptarnavimą. Puikus klientų aptarnavimas yra būtinas bet kokiam verslui, tačiau tai ypač svarbu automobilių supirkimo sektoriuje. Įsitikinkite, kad visada esate pasiekiami, kad galėtumėte atsakyti į klausimus ir išspręsti problemas. Jei žmonėms sakote, kad dirbate visoje Lietuvoje, visą parą ir visomis dienomis, tuomet būkite pasiekiami visada. Tai padės sukurti klientų pasitikėjimą ir lojalumą. Priešingu atveju tiesiog prarasite potencialius klientus, nes neatrodysite patikimas.
 11. Neatsilikitę nuo automobilių rinkos tendencijų. Automobilių supirkimo rinka nuolat kinta, todėl svarbu neatsilikti nuo naujausių tendencijų. Tai apima naujų automobilių modelių, kainų ir funkcijų sekimą, taip pat neatsilikimą nuo įstatymų pakeitimų.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite padidinti savo galimybes tapti sėkmingu automobilių supirkėju. Tačiau žinokite, kad būti sėkmingu automobilių supirkėju reiškia atitinkamus gyvenimo būdo pokyčius. Norėdami būti sėkmingi turėsite nuolat sekti naujausias pramonės tendencijas, skaityti auto naujienas, domėtis automobilių apžvalgomis, vairuotojų įvertinimais ir atsiliepimais. Bet su atitinkamu nusiteikimu ir atsidavimu, kiekvienas gali tapti sėkmingu automobilių supirkėju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *