Kaip supirkėjams neparduoti savo automobilio per pigiai?

Brangus automobilių supirkimas

Parduoti automobilį, kaip ir jį įsigyti nėra labai sunku. Viskas priklauso nuo kainos, kurią norite gauti pardavimo atveju ar esate pasirengę mokėti pirkimo atveju. Parduoti automobilį galėsite bet kada: pasiūlius tinkamą kainą, pirkėjas gali atsirasti ir per kelias akimirkas, o automobilį jis pasiims vos už kelių valandų.

Pasirinktas būdas – tiesioginis pardavimas ar automobilių supirkimas – gali įtakoti tik kainos rėžius, bet ne pačią kainą. Nesvarbu, kuriuo būdu ketinate parduoti savo automobilį, egzistuoja universaliai pritaikomi patarimai, kurie neleis nusipiginti ir padės automobilio neparduoti per pigiai. Šis straipsnis patars, kaip išlaikyti aukštą automobilio kainą, kai jį parduodate supirkėjui.

Pirmas pasiūlymas – tik orientyras

Jei niekada nesate pardavinėję automobilio supirkėjams, pirma turėtumėte žinoti, kad jums pateikiamas pirminis pasiūlymas telefonu yra tik orientyras deryboms. Telefonu ar kita užklausos forma jūs galite pateikti tik bendrinę informaciją apie automobilį ir tik abstrakčiai apibūdinti realią jo būklę ir vieną ar kitą transporto priemonės problemą. Kartais galite net nežinoti, kad kažkas yra problema iki kol supirkėjas į tai neparodys pirštu. Todėl turite būti nusiteikę iš supirkėjo sulaukti klausimų, pastabų ir būti pasirengę deryboms.

Realios automobilio vertės nustatymas – tik susitikus

Gavę pirminį pasiūlymą dar neskubėkite džiaugtis. Supirkėjai būna linkę pažadėti didesnę kainą, nei yra pasiryžę mokėti, tik tam, kad neparduotumėte automobilio iki jūsų susitikimo.

Supirkėjai turi tiesioginį interesą mokėti kuo mažiau. Tai jie bando pasiekti įvardindami tam tikrus automobilio trūkumus ir taip siekdami sumažinti prieš tai pateikto pasiūlymo sumą. Jei tie trūkumai nebuvo paminėti pirmo skambučio ar pirmos užklausos metu ir jei įvertinamas kainos sumažinimas yra adekvatus, tuomet viskas tvarkoje. Bet problema ta, kad dažnai supirkėjai įvardina neegzistuojančias problemas arba įvertina jas neadekvačia suma pinigų, kurią neva reikės išleisti norint automobilį sutvarkyti ir tą problemą išspręsti. Būdami profesionalais jie puikiai išmano automobilių, jų dalių, mechanikų ir autoservisų darbo kainas.

Susitikime dalyvaukite tik su kolega

Jei apie automobilius nenusimanote pakankamai gerai, susitikime su supirkėju dalyvaukite tik su patyrusiu ir šiuose reikaluose nusimanančiu kolega. Supirkėjas gali įvardinti tam tikrus automobilio trūkumus ir jūs turite turite adekvačių argumentų, kad atremtumėte nepagrįstus supirkėjo bandymus „numušti“ kainą.

Pavyzdžiui, supirkėjas gali bandyti akcentuoti vieną ar kitą variklio trūkumą ar gedimą, kėbulo nusidėvėjimo žymą ar įlinkimą, benzino ar dujų sunaudojimo neefektyvumą ir panašiai. Neturėdami patirties, jūs net negalėsite suprasti ar visi įvardinami trūkumai iš tiesų yra reikšmingi. Tuo tarpu, jei jūsų kolega bus patyręs šioje srityje, jis ne tik žinos kiek adekvatūs yra supirkėjo pastebėjimai. Jis taip pat puikiai žinos automobilių tvarkymo kainas rinkoje, ar tai būtų variklio gedimų taisymas, kėbulo remonto darbai, automobilių dažymas ar kitos paslaugos.

Taip pat, jei jūsų kolega turi patirties automobilių supirkime, parduodant juos supirkėjams ar apskritai yra susidūręs su automobilių pardavimu, tuomet jis taip pat žinos realią rinkos situaciją ir ten vyraujančias kainas.

Skaitykite atsiliepimus

Yra svarbu kam parduodate savo automobilį. Kiekvienas supirkėjas turi savo reputaciją. Tiesa, kad dalis supirkėjų gali siekti „numušti“ kainą nevisai švariais metodais. Tuo tarpu kiti, tarp kurių dažniausiai yra savo reputaciją branginančios didesnės ir ilgiau gyvuojančios įmonės, jokiais triukais neužsiima ir pasiūlys daugiau ar mažiau realią rinkos vertę atitinkančią kainą.

Dalis supirkėjų yra tokia veikla užsiimantys fiziniai asmenys, todėl apie informacijos ir atsiliepimų apie juos rasti gali būti sunkiau. Tokiais atvejais reikėtų pasiklausinėti aplinkinių, kurie yra susidūrę su automobilių supirkimu tarp fizinių asmenų ir pasidomėti jų patirtimi.

Daug lengviau atsiliepimų rasti apie minėtas didesnes įmones ir bendroves, užsiimančias šia veikla. Kuo didesnė bendrovė, tuo lengviau rasti nuomonių apie ją. Bet bet kuriuo atveju visada pasidomėkite kam ketinate parduoti savo automobilį. Tai padės išvengti prastos supirkimo patirties ir leis neparduoti automobilio per pigiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *