Ką daryti su automobiliu po auto įvykio?

Automobilio pardavimas po auto įvykio

Yra natūralu galvoti, kad mes niekada nepakliūsime į auto įvykį. Bet tiesa yra tokia, kad su didesniu ar mažesniu auto įvykiu anksčiau ar vėliau susiduria dauguma vairuotojų. Bet tikrai ne dauguma žino, kaip tokiais atvejais elgtis. O dar mažiau jų žino, ką su automobiliu daryti patekus į didesnę avariją, kai transporto priemonė yra pažeista labiau.

Tai dažniau nutinka rudenį ir žiemą, kai pablogėja matomumas ir kelio danga pasidaro slidesnė. Tačiau nuo auto įvykių pabėgti neįmanoma ir pavasarį bei vasarą. Nepriklausomai nuo aplinkybių, kuriomis papuolėte į auto įvykį, šiame straipsnyje aptarsime kokias pasirinkimo galimybes turite sus automobilio, kuris po auto įvykio nebėra tinkamos naudojimui būklės. Jei domina, kaip turėtumėte elgtis iš karto po auto įvykio, su tuo susipažinti galite čia.

Parduoti auto supirkėjui

Ko gero paprasčiausias pasirinkimas yra kreiptis į automobilių supirkėjus. Pasirinkimo racionalumas priklauso nuo to, kaip smarkiai pažeista transporto priemonė ir kokios yra jūsų alternatyvos. Jei automobilio remontas būtų per ilgas ir brangus procesas, kad galėtumėte sau leisti laukti, tuomet automobilių supirkimas tikrai yra pasirinkimas, kurį turėtumėte apsvarstyti.

Tai yra greičiausias būdas parduoti automobilį, nes supirkėjai perka daužtus, nevažiuojančius, utilizavimui ar ardymui skirtus ar kitaip defektuotus automobilius. Todėl pirkėją tikrai rasite ir labai greitai.

Be to, jums nereikės galvoti apie automobilio transportavimą po auto įvykio, nes supirkėjas pats atvažiuos pasiimti transporto priemonės.

Parduoti auto dalimis

Neabejotinai finansiškai pelningiausias sprendimas būtų nevažiuojantį automobilį parduoti dalimis. Net jei automobilio kėbulas yra sumaitotas, jo dalys gali būti sveikos. Tokiu atveju, jei pats išmanote automobilio techniką, naudotų dalių rinką ir turite gebėjimų auto dalis realizuoti, toks sprendimas būtų neabejotinai naudingiausias finansiškai.

Tačiau tai – daug ilgesnis procesas, todėl jums reikėtų pasverti ar gali paskirti tam laiko. Priešingu atveju, galite parduoti automobilį ardymui: tai gali būti pelningiau, nei auto supirkimas. Bet galiausiai už ir prieš reikėtų pasverti išgirdus skirtingus pasiūlymus (visgi dažniausiai automobilį ardymui ir pardavimui dalimis perka tie patys supirkėjai).

Parduoti auto metalo laužui

Galimas variantas ir automobilį parduoti į metalo laužą. Tą padaryti taip pat paprasta ir tai taip pat nuims nuo jūsų galvos skausmą apie tai, ką daryti su nebevažiuojančiu automobiliu po eismo įvykio.

Didžiausias minusas yra tas, kad automobilio pardavimas metalo laužui finansiškai neapsimoka. Palyginus su automobilių supirkimu, toks pardavimo būdas turėtų būti svarstomas tik kaip kraštutinis variantas. Taip pat ir tais atvejais, kai automobilis yra sumaitotas taip, kad net ir supirkėjai negali pateikti jus tenkinantį pasiūlymą.

Daužto automobilio remontas

Atsižvelgdami į savo aplinkybes, finansinę padėtį ir automobilio būklę, galite pasirinkti jį susiremontuoti. Tai reikštų, kad po kažkiek laiko vėl turėtumėte pilnai suremontuotą automobilį ir galėtumėte juo toliau naudotis.

Jei jūs nesate avarijos sukėlėjas, galite šiam tikslui paskirti iš draudimo gautą pinigų sumą, o remonto metu naudotis draudimo bendrovės skirtu pakaitiniu automobiliu (jei tokią galimybę jūsų draudimo bendrovė suteikia ir jūs atitinkate sąlygas tokiam automobiliui gauti).

Tik reikėtų turėti omenyje, kad kėbulo remonto darbai, naujų dalių užsakymas, dažymas ir kiti remonto darbai po auto įvykio gali užtrukti. Todėl pasirinkimas į auto įvykį pakliuvusį automobilį remontuoti gali nebūti pats logiškiausias. Prieš priimdami sprendimą, turėtumėte išgirsti profesionalų nuomonę ir patarimą, kad galėtumėte susidaryti pilną situacijos vaizdą ir atitinkamai priimti teisingiausią sprendimą.

Kas labiausiai apsimoka?

Apžvelgėme pagrindinius pasirinkimus, ką galite daryti su savo automobiliu po auto įvykio. Pats paprasčiausias pasirinkimas neabejotinai yra automobilių supirkimas. Tai užtikrina ir adekvačias pajamas parduodant automobilį ir patogumą, nes supirkėjas atvažiuos automobilio pasiimti tiesiai iš eismo įvykio vietos.

Tačiau jei turite galimybių ir laiko, galite pasirinkti automobilį parduoti dalimis arba bent dalinai jį suremontuoti, kad galėtumėte parduoti brangiau. Tiesa, ar papildomai atlikti remonto darbai pridės automobiliui papildomos vertės (virš to, ką sumokėsite už remontą) priklausys nuo kainų, kurias mokėsite už mechaniko ar autoserviso darbus bei kokiomis kainomis galėsite gauti naujas automobilio dalis.

Daug priklauso nuo konkrečios situacijos ir konkretaus eismo įvykio vertinimo. Todėl vienareikšmiško atsakymo pateikti neįmanoma, tačiau svarbu žinoti apie skirtingas opcijas, kurias turite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *