Derybos dėl automobilio supirkimo kainos

Naudotų automobilių rinka yar tokia, kad nė viena kaina nėra įkalta į akmenį. Tai reiškia, kad šioje rinkoje pirkėjui ir pardavėjui yra įprasta derėtis dėl geresnės kainos ir geresnių sąlygų apskritai. Išimtimi nėra ir automobilių supirkimas, kur galioja tie patys dėsniai. O dėl to, kad supirkėjų pasiūlymai vienas nuo kito gali skirtis kaip diena ir naktis, derybos ir tinkamas pasiruošimas savo transporto priemonės pardavimo supirkėjui yra dar svarbesni faktoriai.

Šiame straipsnyje pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip sėkmingai derėtis dėl automobilio supirkimo kainos.

Pasidomėkite rinka

Kaip ir parduodant automobilį apskritai, taip ir supirkimo atveju, dar prieš pateikdami pardavimo pasiūlymą auto supirkėjui, pasidomėkite rinkos tendencijomis ir ten vyraujančiomis kainomis. Žinokite, kiek vertas jūsų parduodamas automobilis ir kokia yra vidutinė tos markės ir modelio automobilio kaina. Tai bus geras atspirties taškas deryboms. Tam tikslui galite pasinaudoti Autoplius, Autogidas, Skelbiu.lt, Alio.lt ir kitų panašių naudotų automobilių skelbimų puslapiu pagalba, kad sužinotumėte, kiek automobilis vertas. Tai tiksliai nepasakys būtent supirkimo kainos, tačiau suteiks puikų orientyrą.

Derybų metu išlikite ramūs

Derantis dėl automobilio kainos svarbu išlikti ramiems ir mandagiems. Rėkdami ar pykdami nieko nepasieksite – tiesą sakant, dėl to supirkėjas gali net atsisakyti jūsų pasiūlymo. Jei išliksite ramūs ir mandagūs, tikėtina, kad sudarysite geresnį sandorį. Nepamirškite, kad jei supirkėjo pasiūlymas jūsų netenkina, visada galite kreiptis į kitą supirkėją, nes jūs nesate jam įsipareigojęs savo transporto priemonę parduoti.

Neatskleiskite savo pozicijos iš karto

Derantis dėl automobilio kainos svarbu neatskleisti visų savo kortų iš karto. Neleiskite supirkėjui sužinoti ar automobilio pardavimas kuo greičiau jums yra didžiausias prioritetas bei kokia yra minimali jūsų norima supirkimo kaina. Tai suteiks jums daugiau derybinės galios ir supirkėjas bus labiau linkęs pasiūlyti aukštesnę kainą.

Neskubėkite

Derantis dėl automobilio supirkimo kainos svarbu neskubėti priimti sprendimo. Jei supirkėjas pajus, kad desperatiškai norite parduoti savo transporto priemonę, jis bus mažiau linkęs pasiūlyti didesnę kainą. Neskubėkite apsvarstyti visų galimybių ir neleiskite pardavėjui daryti jums spaudimo priimti sprendimą. Be to, nepamirškite, kad visada galite kreiptis į kitą supirkėją ar net į kelis iš karto.

Pasidomėkite supirkėjo veiklos istorija ir patikimumu

Derantis dėl automobilio kainos svarbu patikrinti supirkėjo veiklos istoriją. Įsitikinkite, kad žinote, su kuo bendraujate ir kad jis turi gerą reputaciją. Pasidomėkite, ar supirkėjas turi buvusių klientų rekomendacijų, paieškokite atsiliepimų internete. Jei abejojate dėl supirkėjo, galbūt geriausia būtų ieškoti kito, patikimesnio supirkėjo.

Prieš derėdamiesi gaukite preliminarų pasiūlymą

Yra svarbu gauti preliminarų supirkimo pasiūlymą dar prieš prasidedant deryboms ir dar prieš susitikus su supirkėjo automobilio apžiūrai. Taip žinosite apytikslę supirkimo kainą ir turėsite orientyrą deryboms. Geriausia tą išsiaiškinti pirmo skambučio metu, nes automobilio apžiūros metu galite jausti didesnį spaudimą transporto priemonę parduoti.

Gaukite pasiūlymus iš skirtingų supirkėjų

Derantis dėl supirkimo kainos svarbu gauti pasiūlymus iš bent kelių supirkėjų ir palyginti jų siūlomas kainas. Nesusigundykite pirmu pasitaikiusiu supirkėjo pasiūlymu, juolab, kad gauti pasiūlymus iš skirtingų supirkėjų yra labai paprasta (žr. VisiSupirkejai.lt). Turėdami daugiau pasiūlymų galėsite ne tik didesnį pasirinkimą, bet ir daugiau pasitikėjimo ir derybinės galios.

Derantis dėl automobilio supirkimo kainos svarbiausia pasitikėti savimi. Neturėtumėte bijoti kalbėtis su supirkėju ir derėtis dėl didesnės kainos. Blogiausia, kas gali nutikti, tai, kad jis atmes jūsų pasiūlymą. Laikydamiesi šių patarimų, galėsite sėkmingai derėtis su supirkėjais ir automobilio neparduoti per pigiai. Tai leis pasiekti susitarimą dėl kainos, kuri jus tikrai tenkintų ir atitiktų realią situaciją rinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *